18.09.2022 - V Edycja Majka Days!

Wydarzeniem trzeciego wrześniowego weekendu będzie wyścig dla kolarskich amatorów i mastersów, piąta edycja Małopolska Majka Days. W imprezie czynny udział weźmie ambasador i współorganizator – Rafał Majka, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France. Zawodnik zawodowej drużyny UAE Team Emirates będzie obecny na starcie niedzielnego (18.09.2022) wyścigu szosowego.

Obecność tak wybitnego sportowca na trasie zawodów będzie dla wielu uczestników niezwykłym doświadczeniem i okazją do podpatrzenia jednego z najlepszych „szosowych górali” zawodowego peletonu.
 

 


Impreza rozpocznie się w podkrakowskich Dobczycach. Zawodnicy będą rywalizowali na trzech dystansach (38, 57 i 80 km), walcząc na trasach Pogórza Wielickiego, w rodzinnych stronach ambasadora wyścigu. Liczne wzniesienia, wymagające podjazdy i wielki kolorowy peleton – te elementy będą wspólnym mianownikiem każdego z wyścigów. Na najdłuższym dystansie zawodnicy będą dwukrotnie przejeżdżać przez Zegartowice, miejsce zamieszkania Rafała Majki.
 

 


Zawodnicy wybierający najdłuższy dystans pokonają tego dnia prawie 1400 m w pionie. Na dystansie 55 km do przejechania jest niemal 1000 m przewyższenia, natomiast na najkrótszym odcinku jest około 650 m wspinaczki.
 

 

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Województwo małopolskie

Więcej informacji

www.MajkaDays.com

przewodnik zawodów w wersji elektronicznej http://majkadays.com/race-book

Przypisy