Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

30 sierpnia 2019

Żelazne smoki nad Krakowem

308

Olimpijka, sprint, sztafeta, aquathlon dla dzieci – Iron Dragon Triathlon nad zalewem Kryspinów to zawody, które co roku przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem. Świetne warunki do pływania, szybka trasa rowerowa z draftingiem i bardzo przyjemne bieganie to tylko niektóre z atutów, dla których warto we wrześniu podsumować sezon po miesiącach trenowania.Olimpijka, sprint, sztafeta, aquathlon dla dzieci – Iron Dragon Triathlon nad zalewem Kryspinów to zawody, które co roku przyciągają zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z triathlonem. Świetne warunki do pływania, szybka trasa rowerowa z draftingiem i bardzo przyjemne bieganie to tylko niektóre z atutów, dla których warto we wrześniu podsumować sezon po miesiącach trenowania.

8 września 2019 roku podczas Iron Dragon Triathlon Kraków padnie rekord frekwencji. To już szóste zawody organizowane przez Klub Iron Dragon Triathon Team – który zrzesza triathlonistów, regularnie startujących w zawodach IronMan na pełnym dystansie w różnych miejscach na świecie.

- Staramy się co roku być jeszcze lepsi organizacyjnie – mówi Artur Czerwiec z Zarządu Iron Dragon Triathon Team – Po każdych zawodach podsumowujemy wszystko, co udało się osiągnąć i stawiamy sobie nowe cele na kolejny rok. O tym, że robimy to dobrze świadczy wsparcie nie tylko organizacji sportowych i gmin, ale także sponsorów. Jesteśmy dla nich partnerem a same zawody – wartością, która stanowi istotny wkład w promocję regionu.

- Atmosfera na zawodach jest naprawdę niepowtarzalna – dodaje Wojciech Wasiak, prezes Zarządu Iron Dragon Triathlon Team – Ta atmosfera udziela się zawodnikom i to oni niosą w świat relacje, która przyciąga innych. . W zawodach głównych od kilku lat wśród ponad 500 zawodników można zobaczyć tych początkujących, jak i i tych bardziej zaawansowanych: AGE gruperów, mastersów i zawodników PRO. To świetna okazja na wspólną rywalizację i zabawę na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Zalew Kryspinów to jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych krakowian i mieszkańców okolicznych gmin. Piaszczyste plaże, czysta woda, świetna infrastruktura pozwalająca na uprawianie wielu dziedzin sportu to tylko część plusów, które sprawiają, że Iron Dragon Triathlon Kraków jest tak popularny szczególnie wśród mieszkańców Małopolski. Oprócz tradycyjnego dystansu olimpijskiego, sprintu i sztafety na dystansie olimpijskim organizatorzy przygotowali minidystanse dla dzieci i młodzieży – tak by podczas zawodów mogły rywalizować całe rodziny.

- To świetna okazja, by zaszczepić w dzieciach sportowego ducha. Maluchy mają do przebiegnięcia 500 metrów – starsze dzieciaki – pływają i biegają w aquathlonie. Przewidzieliśmy te starty przed południem po to, by rodzice startujący w zawodach mogli kibicować swoim pociechom. Nie ma nic lepszego niż medale na szyjach córek, synów, mam i ojców – a nawet dziadków – przekonuje Artur Czerwiec.

Czy w Polsce zapanowała moda na triathlon? To jedna z tych dyscyplin, którą szczególnie lubią Polscy celebryci, nie do końca związani ze sportem, a którzy swoje poczynania szeroko opisują w social mediach.

- Trudno powiedzieć, czym spowodowany jest boom na triathlon - zastanawia się Wojciech Wasiak - Panuje ogólnie moda na sport, społeczeństwo zaczęło globalnie biegać , jeździć na rowerze a co za tym idzie szukać rywalizacji i celów. Sport w wydaniu amatorskim rozlał się na cały kraj a rola celebrytów czy też ludzi sławnych w tej dziedzinie była, jest i będzie potrzebna, by przekonać do tego co dobre i pozytywne. Promowanie takich właśnie postaw jest jak najbardziej wskazane.

Jak zacząć uprawiać triathlon?

- Proponuję blisko swojego miejsca zamieszkania, pracy znaleźć klub z fajną grupą ludzi i rozpocząć zajęcia w towarzystwie już wkręconych w triathlon ludzi i trenera lub trenerów. Takim klubem jest np. Iron Dragon Triathlon Team – zachęca Artur Czerwiec – Zawsze możecie spróbować razem od sztafety a potem – indywidualnie. To naprawdę wkręca, jak żadna inna dyscyplina sportu.

Iron Dragon Triathlon Kraków już 8 września w Kryspinowie. Szczegóły na temat zawodów, pakietów startowych oraz kontakt z organizatorami można znaleźć na fanpejdżu zawodów na Facebooku oraz na stronie Irondragon.pl.

Przypisy