Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

16 lipca 2019

Whyte Enduro MTB Series 2019 - Przesieka

0 688

W miniony weekend odbyła się druga eliminacja serii zawodów Enduro MTB Series - tym razem gospodarzem była leżąca w sercu Karkonoszy, malownicza miejscowość Przesieka. 
Jak podkreśla Grzegorz Miedziński - organizator cyklu, Przesiekę daży szczególnym sentymentem, ponieważ to tutaj zaczęła się cała idea organizacji zawodów enduro. 
Nowością był format imprezy, tzw. Time Hunt, polegał on na tym, że zawodnicy mogli przejechac dwa wyznaczone przez organizatora odcinki specjalne dowolną ilość razy w czasie 6 godzin. 
Sposób i kolejność były dowolne i zależały wyłącznie od kreatywności uczestników. Aby zostać sklasyfikowanym należało tylko przejechać oba odcinki z pomiarem czasu. Najniższa suma najlepszych czasów decydowała o wygranej w zawodach. Oba oesy były stosunkowo krótkie lecz bardzo szybkie, wymagające dobrego przygotowania kondycyjnego, oferowały dużą swobodę w doborze linii przejazdu. Organizator wykorzystał również istniejącą infrastukturę rowerową, wytyczając końcówkę drugiego odcinka specjalnego po jednym z singli należących do kompleksu rowerowego Olbrzymy. 
Formuł...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy