Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

16 lipca 2019

Whyte Enduro MTB Series 2019 - Przesieka

266

W miniony weekend odbyła się druga eliminacja serii zawodów Enduro MTB Series - tym razem gospodarzem była leżąca w sercu Karkonoszy, malownicza miejscowość Przesieka. 
Jak podkreśla Grzegorz Miedziński - organizator cyklu, Przesiekę daży szczególnym sentymentem, ponieważ to tutaj zaczęła się cała idea organizacji zawodów enduro. 
Nowością był format imprezy, tzw. Time Hunt, polegał on na tym, że zawodnicy mogli przejechac dwa wyznaczone przez organizatora odcinki specjalne dowolną ilość razy w czasie 6 godzin. 
Sposób i kolejność były dowolne i zależały wyłącznie od kreatywności uczestników. Aby zostać sklasyfikowanym należało tylko przejechać oba odcinki z pomiarem czasu. Najniższa suma najlepszych czasów decydowała o wygranej w zawodach. Oba oesy były stosunkowo krótkie lecz bardzo szybkie, wymagające dobrego przygotowania kondycyjnego, oferowały dużą swobodę w doborze linii przejazdu. Organizator wykorzystał również istniejącą infrastukturę rowerową, wytyczając końcówkę drugiego odcinka specjalnego po jednym z singli należących do kompleksu rowerowego Olbrzymy. 
Formuła chociaż dosyć nietypowa świetnie się sprawdziła i czuć było duży luz wśród startujących. Wspomnianym luzem nie wykazała się pogoda serwując zawodnikom co jakiś czas opady deszczu. 
(zdj. Krzysztof Gulbinowicz)

Wyniki: 

E-Bike
1. Dariusz Grudniewski
2. Adam Owczarz
3. Tomasz Kądziołka

Kobiety
1. Katarzyna Burek
2. Iwona Czyszczoń
3. Joanna Światłoń

Elita
1. Marek Konwa
2. František Žilák
3. Łukasz Szymczuk

Junior
1. Jakub Gąsienica
2. Paweł Tyburski
3. Maciej Pindel

Masters
1. Paweł Reczek
2. Romek Kwaśny
3. Piotr Reczek
 

 

Przypisy