Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rowery

7 października 2021

Trek prezentuje nowe wcielenie Top Fuela

0 134

Trek zaprezentował dziś zupełnie nową linię rowerów górskich z pełnym zawieszeniem Top Fuel, która oznacza ewolucję przeznaczenia tego modelu z wyścigów cross-country w stronę jazdy po lokalnych trailach.  

 

POLECAMY

 

 

 

Według producenta nowy Top Fuel jest lżejszy i bardziej zwrotny niż typowe rowery ścieżkowe, ale znacznie lepiej niż klasyczny rower cross-country będzie radził sobie w trudnym terenie. Wciąż pozostanie superszybki, co czyni go idealnym rowerem dla osób, które lubią odrobinę przycisnąć, zarówno w górę, jak i w dół.

 

Geometria na szlaki 

Nowa progresywna geometria na szlaki ma 66-stopniowy kąt główki ramy (o 1,5 stopnia bardziej płaski niż w poprzednich modelach) i 10 mm większy zasięg niż wcześniej, co zapewnia większą stabilność przy wyższej prędkości i na zjazdach. Dodatkowo Mino Link pozwala dostroić geometrię ramy w terenie z pomocą jednego klucza imbusowego.

 

Jak Top Fuel wypada przy innych rowerach z pełnym zawieszeniem Treka

 

 

 

Radzi sobie z nierównościami, jedzie pewnie

Top Fuel ma wyważone 120 mm skoku z przodu i z tyłu. Jest w zestawie z amortyzatorami RockShox Deluxe Ultimate lub FOX DSP z mocowaniem czopowym, aby zapewnić wydajną jazdę na szlaku. Poprawiona została także kinematyka tylnego zawieszenia, aby zapewnić bardziej wydajne pedałowanie i mniej niechcianego ugięcia podczas naciskania na pedały.

 

 

 

 

Szybko toczące się koła 

Koła 29-calowe i opony 2,4” zapewniają szybką jazdę z odpowiednią przyczepnością.

 

Przechowywanie

Wszystkie modele Top Fuel — zarówno z włókna węglowego, jak i aluminiowe — są wyposażone w schowek na narzędzia i inne skarby w rurze.

 

 

 

 

Lepszy Knock Block 

Zdejmowany Knock Block 2.0 nadal zapobiega wyrwaniu kabli podczas wypadku i chroni górną rurę, ale teraz zapewnia znacznie większy kąt skrętu, który zmieniono z 58 stopni na 72. 


 

Dostępne modele Top Fuel

Top Fuel 5

Top Fuel 7

Top Fuel 8

Top Fuel 9,7

Top Fuel 9,8

Top Fuel 9.8 AXS

Top Fuel 9.9 XTR

Top Fuel 9.9 AXS

Rama z widelcem Top Fuel AL

Rama z widelcem Top Fuel C


 

Nowe rowery Top Fuel firmy Trek są już dostępne online na trekbikes.com na wybranych rynkach oraz za pośrednictwem globalnej sieci partnerów handlowych Treka.

A test nowego Top Fuela już w październikowym wydaniu bikeBoardu 10/2021.


 

Przypisy