Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rowery

25 lutego 2021

Trek E-Caliber. Koniec świata w zasięgu ręki

0 346

Trek wprowadza E-Caliber - nową rodzinę lekkich elektrycznych rowerów górskich do XC.

 

POLECAMY

 

 

Trek właśnie ogłosił wprowadzenie nowej rodziny elektrycznych rowerów górskich, E-Caliber, rozszerzając gamę e-MTB o lekką maszynę do XC z napędem Fazua.

 

Supercaliber, ale z prądem

E-Caliber oparty jest na konstrukcji Supercaliber, popularnego roweru wyścigowego do XC, i wyposażony w dostępny tylko od Treka damper IsoStrut. Uwielbia dystans, kocha prędkość jazdy w XC, a także oferuje odpowiednie zawieszenie i moc potrzebną, by dodać rowerzystom wigoru do dalszej jazdy po trasach cross country, umożliwiając im dłuższe wyprawy i pokonanie większych odległości.


 

Elektryczne rowery górskie coraz częściej projektuje się z myślą o trudniejszym terenie i szybkich podjazdach, by ich właściciele mogli popędzić w dół. E-Caliber to lekka maszyna, która potęguje wrażenia prawdziwego XC.


 

 

 

 

Moc lekkiej maszyny do XC

To najlżejszy elektryczny rower górski Treka - najwyższy w gamie model waży zaledwie 15 kg. Pozwala zmniejszyć dystans między użytkownikiem i silniejszymi rowerzystami, a także usuwa bariery, które rowerzyści sami sobie narzucają. Ogranicza wysiłek na podjazdach, na długich dystansach, jak również w trudniejszym terenie, a jednocześnie nie pozbawia osiągnięć.

 

Każdy E-Caliber w gamie wyposażony jest w zintegrowany napęd Fazua Evation oferujący 55 Nm momentu, zasięg do 70 km, a także trzy tryby wspomagania włączane za pomocą pilota bX Fazua.


Ten lekki napęd waży tylko 4,6 kg i zapewnia wspomaganie do 25 km/h. Kiedy rowerzyści przekroczą maksymalną prędkość wspomagania, nie poczują żadnego oporu, tylko płynnie rozwijaną moc superszybkiego roweru XC.

 

 

 

 

Inteligentne oprogramowanie na traile

System Fazua Evation zastosowany w E-Caliber korzysta z nowego oprogramowania BLACK PEPPER, które zapewnia moc w szerszym zakresie kadencji (50 do 120 obr./min.) i jest bardziej responsywne od samego początku. Gwarantuje wspomaganie niezwłocznie po rozpoczęciu pedałowania, bez szarpnięć.


Ponadto, inteligentne oprogramowanie sterowania wspomaganiem dostosowuje się do sposobu pedałowania, a także umożliwia całościowe dostosowanie za pomocą oprogramowania Toolbox Software 2.0 firmy Fazua, dzięki któremu wyregulujesz ustawienia użytkownika i mocy za pośrednictwem prostego interfejsu.

 

 

 

 

Aplikacja Fazua Rider daje użytkownikom E-Caliber pełen dostęp do najróżniejszych danych z czujników i systemu do rejestracji osiągów podczas jazdy. E-Caliber działa również z Bluetooth, co gwarantuje wygodną transmisję danych do różnych urządzeń.

 

 

 

 

Części dobrane pod kątem XC

Geometria E-Caliber została dopracowana z myślą o elektrycznym rowerze do XC. W porównaniu z Supercaliber kąt główki ramy jest o 1,5° większy i wynosi 67,5°, co zwiększa zasięg ramy i poprawia stabilność podczas szybszej jazdy. Modele E-Caliber są również wyposażone w widelec o większym 120 mm skoku.


Podobnie do Supercaliber, E-Caliber wyposażony jest w damper IsoStrut zarezerwowany dla rowerów Trek – zawieszenie strukturalne, które łączy 60 mm tłumionego, regulowanego skoku z unikalnymi bezosiowymi rurami podsiodłowymi, które poruszają się wraz z trasą, zapewniając płynność i szybkość jazdy.

 

 

 

 

Jeden rower, dwa sposoby na radość

E-Caliber można z łatwością zmienić w nieposkromioną tradycyjną maszynę do XC poprzez usunięcie silnika Fazua i założenie dołączonej osłony rury dolnej. Dzięki temu jazda na rowerze o osiągach i sprawności potrzebnej do wyścigów XC odbywa się bez oporów. Po demontażu układu Fazua i założeniu dołączonej osłony waży o 2,9 kg mniej. W ten sposób masa najwyższego modelu E-Caliber 9.9 XX1 AXS spada do 12 kg.


Pięć wersji nowego E-Caliber, w zalecanych cenach od 6499 do 12999 USD, dostępnych jest za pośrednictwem szerokiej sieci partnerów detalicznych Treka, a także, na wybranych rynkach, strony trekbikes.com.

 

 

 

Dostępne modele E-Caliber

E-Caliber 9.9 XX1 AXS

E-Caliber 9.9 XTR

E-Caliber 9.8 XT

E-Caliber 9.8 GX

E-Caliber 9.6


 

Sporo informacji zawarto w ponizszym filmie.

 

Przypisy