Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

5 lipca 2019

TOUR DE VAN RYSEL BY DECATHLON

350

6 lipca rusza Tour de France, najsłynniejszy etapowy wyścig kolarski na świecie. Równolegle w naszym kraju wystartuje Tour de Van Rysel by Decathlon. Uczestnicy tego wyścigu, podobnie jak uczestnicy Wielkiej Pętli, będą mogli pokonać 21 etapów dookoła całej Polski. Celem wyścigu jest upowszechnianie wiedzy na temat zasad bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów w ramach kampanii społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu”. 

Tour de Van Rysel by Decathlon to wyścig składający się z 21 etapów o łącznej długości 2163 kilometrów. Identycznie jak Tour de France, odbędzie się w dniach od 6 do 28 lipca. Udział w pojedynczym etapie będzie kosztował zaledwie 20 złotych, a całkowity dochód z opłat startowych zostanie przekazany Fundacji Miasta Sportu na wsparcie kampanii „Ktoś czeka na mnie w domu”.

Wyścig wystartuje już w najbliższą sobotę spod sklepu Decathlon Szczecin Ustowo, a zakończy się 28 lipca w Warszawie. Najkrótszy etap ma 65 kilometrów (Decathlon Rumia - Decathlon Gdańsk), a najdłuższy 150 kilometrów (Decathlon Jelenia Góra - Decathlon Zielona Góra). 
 

Zapisy do wyścigu prowadzone są za pośrednictwem platformy SlotMarket.pl. W każdym etapie może wystartować maksymalnie 15 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymają w ramach pakietu startowego kask Van Rysel, a zawodnik, który pokona największą liczbę etapów i liczbę kilometrów otrzyma w nagrodę ROWER SZOSOWY ULTRA CF ULTEGRA DI2 VAN RYSEL. Organizator zapewnia ponadto uczestnikom wsparcie techniczne na trasie, a także transport powrotny wraz z rowerem na miejsce startu. 

W Tour de Van Rysel by Decathlon można też wystartować samodzielnie. Warunkiem jest przejechanie wybranego etapu lub etapów między 6 a 28 lipca i umieszczenie zapisu trasy na Stravie. 

Przypisy