Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

5 lipca 2019

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – ścig z widokiem na Karkonosze

0 696

Cykl szosowych imprez kolarskich Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk rozwija się w najlepsze, a górski wyścig w Szklarskiej Porębie na pewno należy do najciekawszych punktów programu tej kolarskiej serii. Finał cyklu dopiero 13 października w Sobótce (Runda Spadających Liści – dzień po finale cyklu Bike Maraton), ale czas na góry nadszedł już teraz. 

Ściganie na szosie będzie w niedzielę, 7 lipca, a dzień wcześniej – w sobotę – kolejna edycja Bike Maratonu. Rowerów i kolarzy będzie więc podczas nadchodzącego weekendu sporo, a przecież mamy tu Bike Week – czyli coroczne kolarskie święto pod Szrenicą. Kilka dni temu zakończył się w Szklarskiej Porębie etapowy wyścig MTB UCI Cryospace Bike Adventure, w którym przez cztery dni ścigało się prawie 600 zawodników z 18 krajów. Po szosowej Koronie Kocich Gór czas na Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie.

POLECAMY

Ok. godz. 11:00 w bazie wyścigu przy ul. Turystycznej będziemy mieli więc najpierw start honorowy, a zawodnicy i zawodniczki ustawieni w swoich sektorach startowych (wg kategorii wiekowej) przejadą za pilotem do Piechowic, na miejsce startu ostrego. Stamtąd start i pora na wyścig. Tradycyjnie trasa została poprowadzona na dwóch dystansach (PRO, 72 km z przewyższeniem 1350 m) i FUN (53 km, 1015 m w pionie) przez malownicze tereny Gminy Stara Kamienica i widokowy Grzbiet Kamienicki z przepiękną panoramą Karkonoszy. Zawodnicy dotrą do Świeradowa – Zdroju, a stamtąd do mety na Zakręcie Śmierci, tuż nad centrum Szklarskiej Poręby.

Z Piechowic trasa prowadzi przez Kopaniec i...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy