Dołącz do czytelników
Brak wyników

Simpla Ubiquit 50 Long Inox

Artykuł | 14 czerwca 2021 | NR 50
0 393

Cena: 79,50 zł (wersja Inox)
Simpla, www.simpla.pl

Błotniki od polskiego producenta błotników i akcesoriów rowerowych Simpla przeznaczone są do rowerów z szerszym ogumieniem. Dokładnie 4 lata temu mieliśmy również możliwość przetestowania błotników z rodziny UBIQUIT. Były to błotniki o szerokości 45 mm, natomiast aktualnie pod lupę wzięliśmy nieco szersze błotniki – UBIQUIT w wersji 50 mm. Błotniki wykonane są z tworzywa High Impact, który wyróżnia się wśród innych wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne – uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Stosowana przez nyskich specjalistów technologia wtrysku dwukomponentowego umożliwia produkcję stabilnych i wytrzymałych błotników z trwale zintegrowanymi, elastycznymi elementami, mogącymi tworzyć odporne na wygięcia chlapacze. Oprócz tego przekłada się to zarówno na lekkość, jak i ciekawszy wygląd. Dzięki dwukomponentowej konstrukcji, mamy tu ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór kolorystyki błotników. To ponad 36 możliwych kombinacji kolorystycznych, które Simpla na bieżąco aktualizuje w swojej ofercie. Jeśli chodzi o klientów OEM, producent oferuje tutaj wiele możliwości. Zarówno dopasuje indywidualnie odcień rdzenia błotnika, jak i odcień kolorowego chlapacza.
 

POLECAMY


Błotniki testowałem po założeniu do roweru miejskiego, a następnie trekkingowego. W prostym rowerze miejskim montaż błotników przebiegał bezproblemowo i nie przysporzył mi żadnych niespodzianek. Przy tylnym musiałem delikatnie podgiąć wspornik wykonany ze stali INOX, ponieważ kolidował ze śrubą mocującą zacisk hamulca tarczowego. Life. Jeśli chodzi o rower trekkingowy – nie było już tak łatwo. Wynika to oczywiście z wyposażenia w amortyzator, w tym wypadku mowa o SR Suntour NEX. Simpla w komplecie dodaje mocowanie końcówek wspornika do amortyzatora, jednak w przypadku tego konkretnego modelu dostarczony egzemplarz okazał się zbyt długi i trzeba było go skrócić. Zgodnie z instrukcją docięliśmy je tak, by pasowały.
 


Przy okazji przekonaliśmy się, z jak porządnej i twardej stali INOX je wykonano. Choć w komplecie jest cały zestaw śrubek i podkładek (w zależności od wersji nierdzewnych lub ocynkowanych), okazało się, że...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy