Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów

Książkowy album z opisami i oszałamiającymi zdjęciami

BB info

Dlaczego Passo dello Stelvio jest największą z ikon? Który z alpejskich podjazdów nazwaliśmy “wilkiem w owczej skórze”? Jaki pomysł zrodził się wśród śnieżnej zamieci na przełęczy Gavia? 

 

 

 

Sięgając chmur to niezapomniana podróż przez 50 wyselekcjonowanych podjazdów, na których decydowały się losy Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a España, Milano-Sanremo, Ronde van Vlaanderen i pozostałych największych wyścigów kolarskiego kalendarza. Na dystansie 230 stron poznasz ich historię, odkryjesz unikalny charakter i otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ich pokonywania. Ozdobą każdego rozdziału są doskonałe fotografie, osadzające opowieść drogi w charakterystycznej scenerii Dolomitów, Alp, Jury, Pirenejów i innych pasm górskich Europy.

 

Gdzie zaczyna się podróż do chmur? W zapomnianym przez świat asturyjskim miasteczku, na pachnącym wiosną liguryjskim wybrzeżu, nad kuszącym chłodem jeziorem Como i w tętniących życiem alpejskich kurortach. Każdego dnia w innym miejscu, ponieważ każdego dnia szczyt aspiracji, wytrzymałości i marzeń znajduje się na innej wysokości i nosi inne imię.

 

 

 

 

Poznaj 230 stron opowieści, informacji i ciekawostek

Narracja w albumie Sięgając chmur ubrana jest w słowa znanej z charakterystycznego stylu pisarskiego dziennikarki Aleksandry Górskiej (cyclingquotes.com, naszosie.pl), która z kolarstwem szosowym związana jest od blisko 10 lat.

Przytaczane historie, opisywane krajobrazy i przydomki nadawane kolejnym podjazdom uwypuklają ich unikalny charakter, pozwalając tchnąć odrobinę życia w niewzruszone górskie szczyty.

 

 

Passo Gardena

 

 

Passo Valparola

 

 

Przeżyj niezapomniane emocje z Adamem Proboszem i zawodowymi kolarzami

Słowo wstępne – Adam Probosz
SIĘGAJĄC CHMUR to również emocje, które już we wprowadzeniu buduje związany od dwóch dekad z Eurosportem dziennikarz i komentator sportowy Adam Probosz.

Przeżycia i wypowiedzi ośmiu zawodowych kolarzy
Swoimi przeżyciami płynącymi z rywalizacji na zamieszczonych w albumie podjazdach dzielą się zaś polscy zawodowi kolarze i kolarki: Małgorzata Jasińska, Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Michał Paluta i Marek Rutkiewicz.

 

 

Colle del Nivolet

 

 

Tre Cime di Lavaredo

 

 

Ciesz się ekskluzywną pamiątką na lata

Nadawanie pięknu gór i związanych ze zdobywaniem ich szczytów emocjom należytej oprawy to misja, którą The Climb realizuje od wielu lat. Doświadczenie zebrane podczas wydawania kolejnych sześciu edycji kalendarza pozwoliło im stworzyć album, który nie tylko jest obszernym źródłem kolarskiej wiedzy i inspiracji, ale za sprawą wysokiej estetyki i jakości może przez lata zajmować honorowe miejsce na półce każdego pasjonata tej dyscypliny sportu.

 

PARAMETRY:

28x20cm – duży format

szlachetny papier G-Print 150g

elegancka okładka uszlachetniana dwoma rodzajami lakieru

 

 

Col Agnel | Colle dell'Agnello

 

 

Zachwyć się ponad 100 niezwykłymi zdjęciami

Niepowtarzalny charakter kolarskich podjazdów i otaczających je krajobrazów niełatwo jest oddać za pomocą jednej tylko fotografii. Zmienne góry każdego dnia potrafią pokazać inną ze swoich twarzy, a żadna z wielu wspinaczek na to samo wzniesienie nie będzie dokładnie taka sama.

W albumie znajdziecie ok. 100 wyselekcjonowanych zdjęć górskich przełęczy i szczytów. Część z nich znana jest z kalendarza The Climb, jednak zdecydowana większość pozwoli na nowo spojrzeć na Tre Cime di Lavaredo, Mont Ventoux czy Alto de L’Angliru.
 

 

 

Passo dello Stelvio | Stilfser Joch

 

 

Mont Ventoux

 

Książkę możecie zamówić już dziś korzystając z linku SIĘGAJĄC CHMUR

 

 

Przypisy