Rower trekkingowy? Sprawdź model TR-5 od polskiego producenta Oxfeld!

Otwarty dostęp

Rower coraz częściej zastępuje samochód jako środek do sprawnego i taniego poruszania się po mieście. Stojąc przed wyborem - rower miejski kontra trekking, coraz więcej osób skłania się ku tej drugiej opcji. Dlaczego? W odróżnieniu od modeli miejskich, trekkingi mają szersze opony i amortyzowane widelce, które na polskich ścieżkach i chodnikach są niezbędne. Za rowerami turystycznymi przemawiają też solidne bagażniki przystosowane do mocowania sakw, w których zmieszczą się biurowe przybory i torba z ciuchami na popołudniowy trening. Rower daje też możliwość ucieczki z zakorkowanego miasta na łono natury, czego coraz częściej szukają pracujący do 17:00 mieszkańcy miejskich dżungli.

Oxfeld TR-5 – rower o wszechstronnym zastosowaniu

Dla ludzi złaknionych natury i aktywnie spędzających każdą wolną chwilę, a jednocześnie świadomych swoich oczekiwań i racjo nalnie podchodzących do zakupów, wartym rozważenia będzie model TR-5 polskiej marki Oxfeld. Rower został zaprojektowany w 4 męskich i 2 damskich rozmiarach. Dzięki przemyślanej konstrukcji znajdzie on swoich fanów wśród osób, które dotychczas męczyły się z wyborem roweru dla siebie.
TR-5 powstał z myślą o rowerzystach ceniących sobie drobne szczegóły i komfort jazdy. Ma ergonomiczną kierownicę, regulowany mostek i miękkie skórzane chwyty. Żelowe siodło od Selle Royal jest wspomagane amortyzowaną sztycą, a podczas pokonywania nierównych, wyboistych fragmentów drogi sprawdzi się przedni amortyzator CR-7V marki SR Suntour.
Jak wiadomo, sercem roweru jest napęd. Polski producent zadbał o b ezproblemowe funkcjonowanie układu, montując w rowerze kompletny napęd Shimano. Dzięki temu wszystkie jego elementy płynnie współdziałają i dobrze zniosą intensywne użytkowanie. Do dyspozycji mamy 24 biegi, więc z łatwością dopasujemy przełożenia do aktualnych warunków terenu. Bezawaryjne hamulce typu v-brake od Shimano wraz z linkami i pancerzami Jagwire działają bez oporów, a punkt rozpoczęcia hamowania jest doskonale wyczuwalny.
Koła wyposażono w opony od IMPAC Tourpac – marki, która należy do znanego koncernu Schwalbe, można więc spodziewać się wysokiej jakości i dobrych parametrów jezdnych.
Rozwiązania technologiczne zastosowane w modelu TR-5 spotykane są w dwa razy droższych modelach. Oxfeld TR-5 to rower, który oferuje więcej niż konkurencja. Oświetlenie AXA zasilane poprzez dynamo przyda się nie tylko w trakcie jazdy, ale również podczas krótkiego odpoczynku, ponieważ zostało wyposażone w opcję światła postojowego. Wyjątkowo schludnie prezentuje się zintegrowany z błotnikiem bagażnik o nośności 25 kg, uzupełniony o specjalne gumy zabezpieczające przewożony ekwipunek oraz konstrukcję pozwalającą na montaż sakw. Stopka ma szeroki punkt podparcia, dzięki temu rower, nawet obładowany ciężkim sakwami, nie zapada się w miękkim podłożu. Producent zadbał też o dodatkowe wyposażenie, do solidnego bagażnika sprytnie montując pompkę marki SKS.
 


Oxfeld – polska marka rowerowa

Oxfeld to polska marka rowerowa należąca do spółki Dadelo S.A, właściciela jednego z największych i najlepiej ocenianych przez klientów sklepów rowerowych w kraju – CentrumRowerowe.pl. Produkcja wyższych modeli odbywa się w Polsce, w fabryce zachowującej najwyższe standardy jakości. Marka dąży do jak największego wykorzystania komponentów produkowanych na rodzimym rynku i w Europie. W kolekcji Oxfelda znalazły się rowery montowane metodą gniazdową. Każdy z nich od początku do końca składany jest przez jednego wykwalifi kowanego specjalistę, który osobiście odpowiada za jakość poszczególnych egzemplarzy.
W asortymencie marki dostępne są nie tylko modele trekkingowe, ale także MTB, crossowe czy rowery dirtowe. Wkrótce w sprzedaży pojawią się wersje dziecięce i popularne elektryki na silnikach Shimano Steps.
Warto zaznaczyć, że Oxfeld dba o środowisko i zrównoważony rozwój. Lokalna produkcja i bliskość głównego centrum logistyczno- dystrybucyjnego spółki przekładają się na zmniejszenie śladu węglowego. Marka planuje również całkowite usunięcie plasti ku z procesu pakowania. Już teraz zrezygnowała z papierowych instrukcji na rzecz wygodnych instrukcji elektronicznych.
 

 

Oxfeld TR-5, cena katalogowa: 2399 zł

Przypisy