RIDLEY – NOWOŚCI 2023. NAJSZYBSZE ROWERY ŚWIATA TERAZ DOSTĘPNE W POLSCE

Otwarty dostęp

Ridley to znana na świecie belgijska marka rowerowa, wyróżniająca się na rynku wysoką jakością innowacyjnych jednośladów, specjalizująca się przede wszystkim w wyczynowych rowerach przeznaczonych do kolarstwa szosowego i przełajowego. Oferta nadchodzącego sezonu dostępna jest również dla polskich użytkowników, dzięki oficjalnemu przedstawicielstwu RIDLEY POLSKA - wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest spółka Bike Moto Center.

Produkty belgijskiej firmy Ridley na tle konkurencji wyróżnia użycie zaawansowanych technologii produkcji, innowacyjne wzornictwo ram projektowanych pod dyktando właściwości aerodynamicznych, stosowanie najlepszych komponentów, takich jak kompozyty czy stopy aluminium. Marka Ridley znana jest również z silnego zaangażowania w sporty kolarskie, a jej rowery używane są przez najlepsze drużyny zawodowego peletonu. Nie bez powodu mówi się, że rowery Ridley są najszybszymi rowerami na świecie.

Jak to się wszystko zaczęło?

Joachim Aerts od zawsze kochał rowery i był nimi zafascynowany, ale nie na tyle, by nie widzieć ich wad. Marzył o ulepszaniu istniejących konstrukcji i o tworzeniu nowych, chciał zrewolucjonizować przemysł rowerowy. W 1997 roku wcielił swe marzenia w życie, zakładając markę Ridley.

Brand wywarł silny wpływ na branżę rowerową i stworzył mnóstwo rozwiązań technicznych, dających mu przewagę nad konkurencją. Ciężko tu nie wspomnieć o geometrii ram Fenix, zwiększającej komfort jazdy przez tłumienie wibracji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sztywności konstrukcji i efektywności pedałowania, technologii F-Split Fork zwiększającej sztywność widelca przy jednoczesnym zmniejszeniu oporów aerodynamicznych tego elementu, czy technologii powłoki lakierniczej F-Surface, która stawia dużo mniejszy opór powietrzu niż tradycyjne farby.

Fabryczna personalizacja - ogromny atut marki Ridley

W 2023 roku marka obecna będzie na polskim rynku dzięki firmie BIKE MOTO CENTER. Polscy klienci będą mogli wybierać wśród ogromnej liczby rowerów dostępnych na rynku, które będą mogli osobiście personalizować. Zamawiając rower Ridley można samemu zaprojektować jego malowanie oraz wybrać osprzęt, na jakim wybrany model wyjedzie z fabryki.

Wśród modeli marki Ridley, dostępnych na rynku, wyróżniają się cztery nowości na sezon 2023:

KANZO FAST – najszybszy gravel świata

Model Kanzo Fast nie bezpodstawnie został okrzyknięty najszybszym gravelem świata. Świadczą o tym użyte do jego produkcji materiały, jak na przykład w pełni karbonowa rama, widelec, sztyca podsiodłowa, aerodynamiczny, zintegrowany kokpit czy wewnętrznie prowadzone linki. Dostępny już od 16 953 zł brutto.

Szybki i wygodny – FENIX

Ridley Fenix to w pełni karbonowy, szybki jak błyskawica rower o geometrii endurance, który równie dobrze służyć może jako komfortowa maszyna do bicia rekordowych dystansów, jak i do amatorskich wyścigów. Dostępny w wielu konfiguracjach, do nabycia od 12 299,99 zł brutto.

GRIFN – idealny na każdy teren

Rowery allround są zdecydowanie dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na jedno konkretne zastosowanie jednośladu. Fullcarbonowy Ridley Grifn pozwala na zastosowanie szybkiej, dwurzędowej grupy, a także jednorzędowej korby i zamontowanie opon o szerokości do 40 mm. Tylko od właściciela zależy, gdzie i jak będzie wykorzystywał swój sprzęt. Rower można kupić już od 15 195 zł brutto.

Hardtailowy klasyk – IGNITE A

Terenowa klasyka? Tylko na aluminiowym hardtailu MTB Ridley Ignite A! Przełożenia 1x12, optymalna sztywność i masa sportowej ramy, powietrzny amortyzator firmy Fox – czego chcieć więcej w trudnym terenie czy na podjeździe górskiego szlaku? Cena już od 6 400 zł brutto.

Wszystkie rowery Ridley produkowane są w Belgii, podlegają pięcioletniej gwarancji (warunkiem jest rejestracja produktu) na ramę, widelec oraz podzespoły produkcji marki Ridley.

Modele dostępne w sieci dystrybucji RIDLEY POLSKA. Pełną ofertę sprawdź na ridley.pl

 

Przypisy