Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

6 września 2019

Rajdy dla frajdy 2019 – Wielki Finał!

0 786

Jeszcze nie tak dawno, wczesną wiosną robiąc w kalendarzu zestawienie ewentualnych startów na ten sezon zaznaczyłem sobie całkiem sporo pozycji, myśląc 'ależ dużo atrakcji, będę miał dość na koniec sezonu' – a teraz, kiedy to ostatnie krzyżyki na mojej liście zbliżają się wielkimi krokami, nie czuję zmęczenia, tylko wielki niedosyt że tak mało zostało. Nie inaczej jest z Rajdami dla Frajdy, aż łezka się w oku kręci że znów nie udało mi się zaliczyć tylu etapów ile faktycznie bym chciał, ale finału nie odpuszczę! Co więcej, w tym roku aż trzech zawodników ma szanse na ostateczny triumf, jak wiadomo w kolarstwie nie ważne jak duża przewaga, często zdarzenia losowe decydują o ostatecznym sukcesie, więc dlatego też uważam że wszyscy trzej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy powinni być bardzo czujni i walczyć do samego końca.

Piętnastą(!) odsłoną rajdowego cyklu będzie spotkanie 14.09.2019 (sobota) w Siemiatyczach. Obszar województwa podlaskiego będziemy poznawać w północnej części od Bugu aż po samo pogranicze z Białorusią pomiędzy Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym a leśnymi rezerwatami przechodzącymi w Puszczę Białowieską. Trasa oparta przede wszystkim o piękne walory przyrodnicze zahaczy również o kilka bardzo charakterystycznych punktów, takich jak: Góra Grabarka – miejsce kultu obrządku prawosławnego, czy też Kleszczele – miejsce o wyjątkowym charakterze. Trasa ma płaski profil, bo na 103 km pełnego dystansu do pokonania będzie tylko 450 metrów w pionie, ale może to zaowocować bardzo wysokim tempem. Bazą dla wydarzenia będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Nadrzeczna 29 a start zaplanowany jest zgodnie z tradycją na godzinę 11.

Wielki Finał – czyli rajd nr XVI rozegrany zostanie 15.09.2019 (niedziela) na terenie województwa lubelskiego, a miejscowością goszczącą uczestników będzie Janów Podlaski. Czy to tak specjalnie, że na sam deser, pozostawiono nam najspokojniejszy i z założenia najbardziej leniwie prowadzący spośród wyścigów? Co autor miał na myśli, chęć uspokojenia rozbuchanych emocji uczestników walczących do końca, czy może ma to być tr...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy