Przegląd okularów rowerowych GOG Eyewear do 400 zł

Otwarty dostęp

GOG Eyewear to producent sportowych okularów przeciwsłonecznych oraz gogli narciarskich, który posiada amerykańskie korzenie (pierwsza kolekcja powstała w 2004 roku w Los Angeles). Obecnym właścicielem jest polska firma Prostaf, która działa w branży optycznej od 30 lat. Przyjrzyjmy się zaproponowanej przez GOG ofercie okularów na rower, które bez problemu zakupicie w kwocie do 400 zł!

 

GOG PERSEUS E501

GOG PERSEUS to propozycja dla wszystkich, którzy cenią nowoczesny design. Duży, zaokrąglony kształt oraz soczewki z powłoką lustrzaną sprawiają, że z pewnością okulary te skupiają na sobie uwagę otoczenia i nie da się przejść obok nich obojętnie. W dolnej części soczewek nie zastosowano ramki, dzięki czemu pole widzenia jest bardzo obszerne. PERSEUS wykonany jest z bardzo lekkiego materiału, a dodatkowa technologia HEAD-FIT gwarantuje niezwykły komfort użytkowania. Zarówno noski, jak i końcówki zauszników wykonano z inteligentnego materiału, który zapamiętuje nadany mu kształt. 

Dostępny w dwóch wersjach  kolorystycznych. Cena: 209 zł.

 

 

 

GOG HECTOR E502

Kolejna propozycja rowerowa od GOG Eyewear to okulary HECTOR, które podobnie jak PERSEUS wpisują się w najnowsze trendy modowe. HECTOR ma bardziej kwadratowy kształt oraz chłodniejszą kolorystykę: występuje w wersji czarno-szarej oraz czarno-niebieskiej. W modelu tym zastosowano te same technologie, które znaleźć można w PERSEUSIE. Soczewki z lustrzaną powłoką, która znacząco redukuje odblaski i poprawia komfort widzenia. Dodatkowa, specjalna warstwa hydrofobowa, zapobiega osadzaniu się wody, a regulowane noski i końcówki zauszników sprawiają, że okulary bardzo dobrze przylegają do twarzy.

Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Cena: 209 zł

 

 

 

GOG STECO C E544

Pora na kilka modeli z soczewkami fotochromowymi. Pierwszy z zaprezentowanych to STECO C E554, z technologią CHROMATIC G-LENS co oznacza, że są fotochromowe i zmieniają swoją jasność w zależności od oświetlenia (kategoria 1-3). Do tego modelu dostępna jest dodatkowa wkładka OPTICAL RIM dla osób, które noszą okulary korekcyjne oraz możliwość dokupienia samych soczewek. STECO C mają też nieco mniejsze szkła, niż HECTOR i PERSEUS, co sprawia, że z pewnością będą jeszcze lepiej radziły sobie z odprowadzaniem nadmiaru ciepła. 

Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Cena:  339 zł; z rimem optycznym: 359 zł.

 

 

GOG TANGO C E559

TANGO C to model, który podobnie jak STECO C posiada klasyczny design. W tym przypadku jednak ramka w całości otacza kolorową soczewkę.  Podobnie jak STECO również w TANGO C mamy do czynienia ze szkłami, które dostosowują się do poziomu oświetlenia otoczenia (fotochromy w technologii CHROMATIC G-LENS, kategoria 1-3). TANGO C może być stosowany z wkładką korekcyjną OPTICAL RIM, która ułatwia jazdę na rowerze osobom z wadą wzroku.

Dostępny w 4 wersjach kolorystycznych. Cena: 339 zł; z rimem optycznym: 359 zł.

 

GOG FALCON C E668

FALCON C to model o klasycznym, opływowym wyglądzie, z dobrą wentylacją szkieł, którego cechy z pewnością sprawdzą się podczas jazdy w terenie. Na rzecz komfortu użytkowania działają tu fotochromowe soczewki, które dostosowują się do jasności otoczenia. Podobnie jak powłoka HYDROPHOBIC, która świetnie sprawdzi się w deszczowe dni oraz na szlakach obfitujących w kałuże. Soczewki są tu lustrzane, a oprawki wykonane z zaawansowanego i lekkiego grilamidu TR90. 

Dostępny w 2 wersjach kolorystycznych. Cena: 339 zł; z rimem optycznym: 359 zł.

 

 

GOG ORION E670

Okulary ORION zostały przygotowane z myślą o jeździe w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych, z naciskiem na dni o lekkim zachmurzeniu oraz jeździe w lesie i w wymagającym terenie. Zastosowano w nich nowoczesną technologię HDX G-LENS. To rozwiązanie zwiększa kontrast kolorów poprawiając komfort i ostrość widzenia. Ta cecha pomaga lepiej widzieć kształty przeszkód - np. kamieni podczas jazdy w terenie. Poza tym, okulary ORION mają też szkła po których sprawnie spływają krople wody (technologia HYDROPHOBIC), oprawki z wytrzymałego grilamidu oraz system dopasowania do głowy HEAD-FIT. 

Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Cena 249 zł; z rimem optycznym: 269 zł.

 

 

 

 

Przypisy