Dołącz do czytelników
Brak wyników

BB info

18 maja 2022

Otwarcie sezonu letniego w Serfaus-Fiss-Ladis

0 394

Wiosenna pogoda i rosnące temperatury w austriackim Serfaus-Fiss-Ladis mogą oznaczać tylko jedno - udany sezon narciarski właśnie się kończy i na stokach zamiast narciarzy wkrótce pojawią się riderzy. Ekipa odpowiedzialna za trasy w tym pięknie położonym kompleksie, idealnym na rodzinny wypoczynek, pracuje już, by bikepark i single były gotowe na rozpoczęcie sezonu, które w tym roku będzie miało miejsce 11 czerwca.  
 

 

Dzięki pracy i inwestycjom poczynionym w ciągu ostatnich kilku lat, Serfaus-Fiss-Ladis oferuje odwiedzającym szeroki wybór tras, a wśród ośmiu alpejskich singletracków i dziewięciu tras bikeparkowych każdy znajdzie coś dla siebie. Zgodnie ze swoim hasłem "We are family!", budowniczowie tras zawsze dbają o to, by początkujący riderzy mieli tyle samo frajdy, co bardziej doświadczeni. Początkujący zjazdowcy, dzieci i rodziny będą mogli się wyszaleć do woli na trasach "Milky Way", "Vuelta" i "Morning Glory" w samym bike parku, a także odkrywać alpejskie singletracki, takie jak "Alpkopftrail". Bardziej doświadczeni rowerzyści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na trasie "Hill Bill" lub wymagającej trasie "Downhill".
 

 

Foto Andreas Kirschner

 

 

Na tych, którzy chcą w pełni poznać region, czeka poza bike parkiem szeroki wybór alpejskich singletracków. Podczas gdy koniecznie powinieneś wybrać się na legendarną "Frommestrail", która wije się przez wysokie góry i schodzi w gęste lasy (łącznie ponad 9 kilometrów długości i 1000 metrów zjazdu w pionie), "Jochtrail" oferuje fanom rowerów górskich inne wrażenia, takie jak rock gardeny i drewniane NS-y. Oznakowany na niebiesko szlak "Högtrail", który zwyciężył w kategorii "Szlak rodzinny" w kampanii Great Trails Tirol 2022 i otrzymał wyróżnienie za to, że jest "odpowiedni dla młodzieży i aktywnych rodzin, oferując wyzwania bez jednoczesnego większego ryzyka", dzięki czemu można się na nim dobrze bawić. Mimo to nawet najbardziej doświadczeni riderzy znajdą na trasie wyzwania dzięki odcinkom z korzeniami i North Shore'om.
 

 

 

Foto Andreas Kirschner

 

Foto Andreas Kirschner

 

Foto Christian Waldegger

 

 

Kalendarz Serfaus-Fiss-Ladis wypełniony jest obozami, warsztatami i innymi atrakcjami, takimi jak słynne Early Rides, które zamieniają zjazd z Frommestrail w coś magicznego. Tradycyjnie już druga połowa sierpnia to Propain Rookie Camp, podczas którego przez pięć dni kolejne pokolenie kolarzy może doskonalić swoje umiejętności. Podczas indywidualnych sesji trenerskich zawodnicy uczą się, jak pokonywać walle i dropy i skakać duże rzeczy, a także otrzymują cenne wskazówki i triki od zawodowych kolarzy górskich.
 

 

 

Foto Christian Waldegger

 

 

Foto Christian Waldegger

 

 

Oferta Serfaus-Fiss-Ladis jest nie mniej imponująca dla tych, którzy szukają bardziej relaksującej jazdy. Rodziny z małymi dziećmi, które chcą poznać piękną okolicę, mogą skorzystać z szerokiej oferty wycieczek na rowerach górskich, podczas których rowerzyści mogą podziwiać wspaniałe panoramy i alpejskie widoki tyrolskiego regionu rowerowego. Oprócz niesamowitych przejażdżek po słonecznym płaskowyżu, rozbudowana sieć stacji ładowania i wypożyczalni rowerów oferuje rowerzystom na e-MTB możliwość pokonania wielu kilometrów w siodle, dzięki czemu nawet najcięższa jazda stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

 

Foto Andreas Kirschner

 

 

W 2022 roku powraca wyzwanie #bestbikereel-Challenge, które ponownie będzie wymagało od zawodników najwyższej kreatywności, ponieważ będą musieli podzielić się najlepszym filmem rowerowym z Serfaus-Fiss-Ladis, jaki uda im się stworzyć, oczywiście podczas jazdy po bike parku i okolicznych singlach. Aby mieć szansę na wygraną, trzeba nakręcić fajny filmik rowerowy w Serfaus-Fiss-Ladis, opublikować go na Instagramie, używając hashtagów #bestikereel i #serfausfissladis2022 w podpisie i oznaczyć @bikeparkserfausfissladis. To wszystko. Konkurs rozpoczyna się 1 lipca i potrwa do dnia zamknięcia, 16 października 2022 r.
 

 

Foto Christian Waldegger

 

Foto Christian Waldegger

 

Więcej informacji na temat turystyki rowerowej w Serfaus-Fiss-Ladis można znaleźć na stronie www.bike-sfl.at, natomiast osoby szukające dodatkowych informacji o regionie powinny zajrzeć tutaj: www.serfaus-fiss-ladis.at.
 

 

 

Przypisy