Nowy Anthem Advanced Pro 29

Rower XC od Gianta

Rowery

Giant Anthem nowej generacji dostosowany do wymogów współczesnych wyścigów cross-country właśnie wchodzi na rynek.

 

 

 

Lżejsza rama, innowacyjne zawieszenie

W najnowszej serii rowerów Anthem Advanced Pro 29 zastosowano lżejszą ramę z innowacyjnym systemem tylnego zawieszenia i zmodyfikowaną geometrią, aby zapewnić zawodnikom większą efektywność i kontrolę.  

Anthem po raz pierwszy pojawił się na trasach Pucharu Świata w 2005 roku. Od tamtego czasu inżynierowie i projektanci Giant współpracują z zawodnikami z zespołu Giant Factory Off-Road Team w celu opracowania innowacyjnego modelu roweru, który sprosta wymaganiom współczesnych, bardziej technicznych tras wyścigów XC. 

 

Zawodnicy tacy jak Antoine Philipp, 24-letni utalentowany kolarz z Francji, dostarczali cennych uwag podczas całego procesu projektowania roweru. Philipp wraz z kolegami ze swojej drużyny testowali i ścigali się na prototypowych modelach przez cały sezon 2021 Pucharu Świata UCI.  

 

 

 

 

– Szybkość, wyzwania techniczne i poziom konkurencji są coraz wyższe – powiedział Philipp. – Rowery i sprzęt mają teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nowy Anthem Advanced Pro 29 daje mi wszystko, czego potrzebuję na najbardziej wymagających trasach. Jest bardzo czuły, lekki i zwinny na podjazdach, dzięki niemu czuję się pewniej i mam większą kontrolę na zjazdach, dropach i w rock gardenach, które są decydującymi punktami w wyścigu. 

 

Wydajność

Całkowicie nowa rama kompozytowa klasy Advanced, składająca się z głównej ramy i tylnego wahacza, jest o 250 g lżejsza w porównaniu z poprzednią wersją Anthema. Ogólna wydajność została zwiększona dzięki temu, że suport jest o ponad 20% sztywniejszy — co daje zawodnikom możliwość przyspieszania i szybszego wspinania się przy mniejszym wysiłku. Sztywność boczna jest o ponad 7% lepsza w porównaniu z poprzednią wersją, co zapewnia szybsze i bardziej precyzyjne prowadzenie roweru podczas intensywnych fragmentów wyścigów. Dzięki stromszemu kątowi rury podsiodłowej (75,5 stopnia) rowerzyści mogą przyjąć bardziej zwartą pozycję podczas pedałowania w celu zmaksymalizowania efektów na stromych podjazdach.   

 

 

 

 

Kontrola

Jedną z kluczowych innowacji w rowerze Anthem Advanced Pro 29 jest całkowicie innowacyjne tylne zawieszenie. Zawieszenie FlexPoint Pro zostało opracowane przez Gianta specjalnie na potrzeby wyścigów XC. Konstrukcja oparta na pojedynczym zawiasie z łącznikami pozwoliła zmniejszyć masę roweru w porównaniu z poprzednią wersją. W zawieszeniu pracuje damper o skoku 100 mm. 

 

Nowa rama charakteryzuje się bardziej płaskim kątem główki ramy (67,5 stopnia) i widelcem o większym skoku, 110 mm, co może przyczyniać się do większej pewności podczas pokonywania najtrudniejszych zjazdów z dużą prędkością.

 

 

 

 

Stabilność

Zarówno geometria, jak i zawieszenie nowego roweru Anthem Advanced Pro 29 zostały zoptymalizowane pod kątem 29-calowych kół. Rama ma dłuższy zasięg, a zmodernizowany kokpit wyposażony jest w kompozytową szeroką kierownicę o większej średnicy 35 mm. Całość dopełniają lekkie kompozytowe koła. 

 

 

Więcej informacji na temat nowej serii rowerów Anthem Advanced Pro 29, w tym wszystkich szczegółów dotyczących funkcji i technologii, można znaleźć na stronie: 

giant-bicycles.com/pl/anthem29 

 

 

 

 

 

Marka Giant

Giant to światowy lider w produkcji wysokiej klasy rowerów i akcesoriów rowerowych. Część Giant Group, która została założona w roku 1972, łączy kunszt, technologię i innowacyjny design aby pomóc wszystkim rowerzystom uwolnić swój potencjał. Poprzez swoje produkty, ludzi i partnerów detalicznych Giant dostarcza pełną gamę rowerów i sprzętu by zoptymalizować wrażenia z jazdy i rozwijać społeczność. Aby uzyskać więcej informacji wejdź na giant-bicycles.com. 

 

Przypisy