Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

1 lipca 2019

NA FALI: CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W BRODNICY

445

Peleton Mazovii pędzący po świetnie zaprojektowanych brodnickich trasach przypominał surferów, płynnie i z gracją śmigających na grzbietach fal. To wrażenie potęgowały jeszcze rozliczne jeziora towarzyszące kolarzom w ich zmaganiach.

Na ten maraton wielu zacierało ręce. Po pierwsze, zawodniczki i zawodnicy. Brodnicka odsłona Mazovii słynie z wybornych tras. Nie inaczej było i w ostatnią niedzielę czerwca, gdy kolarzom przyszło ścigać się na ścieżkach przygotowanych z wielkim znawstwem przez Kolarski Klub Sportowy Masters Brodnica. Po drugie, dzieci, na które czekały nie tylko zawody z Rybką MiniMini, ale również darmowe atrakcje w miasteczku zabaw. Po trzecie, rodziny i kibice zawodników, którzy mogli przez całą niedzielę relaksować się pięknie położonym miasteczku rowerowym nad jeziorem Niskie Brodno.

POLECAMY

Szanse na zwycięstwo w Brodnicy miał ten, kto najlepiej poczuł charakter wijącej się wzdłuż srebrzących jezior trasy. Kto miękko wchodził w najbardziej nawet zdradzieckie zakręty. Kto płynnie, balansując ciałem przechodził od zjazdu ze stromych pagórków do hamujących podjazdów. Kto potrafił bez straty prędkości ominąć zdradliwe piaszczyste łachy oraz skorzystać z jazdy na kole rywala, oszczędzając siły i jednocześnie wypatrując choćby minimalnej przestrzeni do wyprzedzenia go na diabelsko szybkich single trackach przy prędkości dochodzącej do 60 km/h.

Słowem, triumfować mógł tylko ten, kto po brodnickich szlakach nie tyle pedałował, co płynął niczym windsurfer, imponujący gracją swoich ruchów oraz idealnym zespoleniem z naturą.

Pierwszy na metę nad jeziorem Niskie Brodno wpadł Bartek Borowicz, który 68 km pokonał z czasem 02:39:47. Tuż za nim wjechał Damian Perkowski (02:39:48). Chwilę później pokazał się Bartosz Sobczak ( 02:49:15). Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Różycka z czasem 03:32:14.

Zwycięzcą na dystansie ½Pro został Marcin Marchlewski, który 42 km pokonał z czasem 01:35:02, wyprzedzając o włos Michała Wyżlica (01:35:03). Trzeci wjechał Karol Rumsicki (01:37:17). Wśród kobiet najlepsza była Iwona Zaniewska z czasem 02:07:12, pokonując Martę Motylewską (02:11:45) oraz Dorotę Brześkiewicz (02:12:22).

„Wraz z maratonem w Brodnicy zaczyna się chyba najpiękniejsza część Mazovii. Przez całe lato jeździć będziemy w towarzystwie jezior, plaż i szumiących borów” – cieszy się dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana. „I ta część zaczęła się właśnie wybornym ściganiem w Krainie 60 Jezior. Sportowa część, jej wyzwania gęsto upchnięte na 40 i 60 kilometrach dystansów idealnie współgrała z urokliwą otoczką Pojezierza Brodnickiego. Dziękuję  koleżankom i kolegom z Kolarskiego Klubu Sportowego Masters Brodnica za przygotowanie tras.” – podsumowuje Cezary Zamana.

Warto dodać, że maraton w Brodnicy zainaugurował zmagania regionalnego...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy