Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

2 lipca 2019

KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA ZDOBYTA!

453

To były niesamowite trzy dni w Górach Świętokrzyskich. W Kielcach i Sitkówce-Nowinach odbyła się Korona Świętokrzyska - Górska Etapówka MTB 2019. Organizatorem i pomysłodawcą zawodów była ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Trzeci finałowy etap Korony Świętokrzyskiej w Sitkówce-Nowinach był jednocześnie zaliczany do klasyfikacji LOTTO Poland Bike Marathon.

- Dla miłośników jazdy na rowerach górskich było to niezwykle atrakcyjne wyzwanie - mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. - Gratuluję wszystkim zdobywcom Korony Świętokrzyskiej i dziękuję za bardzo dobre opinie. Ta etapówka zdaniem uczestników stała na wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Chciałbym podziękować władzom miasta Kielce i gminy Sitkówka-Nowiny, które od wielu lat stawiają na sport i turystykę rowerową. Wspólnie będziemy rozwijać i wzbogacać Koronę Świętokrzyską. Z pewnością wrócimy tu za rok. Z nowymi pomysłami i w nieco zmienionej formule.

POLECAMY

Korona Świętokrzyska - Górska Etapówka MTB 2019 rozpoczęła się w piątek jazdą indywidualną na czas w Kielcach. Start i meta znajdowały się przy Hotelu 365 u podnóża stoku narciarskiego. To była dwudniowa baza Korony Świętokrzyskiej, bo w sobotę kolarze rywalizowali w maratonie w Kielcach. Zwieńczeniem trzydniowej etapówki był maratoński wyścig w niedzielę w gminie Sitkówka-Nowiny ze startem i metą w Szewcach, zaliczany także do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

- Trasy w Kielcach i Sitkówce-Nowinach są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków – dodał Grzegorz Wajs. - To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbyła się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem bezpiecznych oraz malowniczych i pełnych uroku.

Na dystansie MAX najlepszy okazał się Marcin Jabłoński (metrobikes.pl), a na MINI – Rafał Cichocki (CRMS Auto Części) i Justyna Tarnowska (Bike Salon Team). Rywalizację drużynową wygrał metrobikes.pl, przed KK Catena Wyszków i Marceli Team. Wśród par triumfowali Łukasz Góralewski i Paweł Trzciński (obaj z KK Catena Wyszków) oraz Joanna Korajczyk i Wojciech Stępel (oboje z Ciasteczkowy Potwór Team).

Finałowy etap Korony Świętokrzyskiej w Sitkówce-Nowinach był zaliczany do cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. To był dziewiąty spośród 16 tegorocznych etapów. Start i meta w Szewcach. Trasa niezwykle atrakcyjna, techniczna i wymagająca. Prawdziwe góry.

Na dystansie MAX (45 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Arkadiusza Jusińskiego (Świat Rowerów Team) i Piotra Kryńskiego (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Kamińska, przed Anną Sajnóg (obie z IM Logistic Rafbike Cycling Team) i Katarzyną Ebert (New Age Fitness SklepRowerowy.pl).

Trasę MINI (24 km) najszybciej pokonał Adam Dziuk (KWP Katowice), przed Grzegorzem Mazurem (metrobikes.pl) i Rafałem Cichockim (CMRS Auto Części). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Justyna Tarnowska (Bike Salon Team), która wyprzedziła Katarzynę Makowską (Lublin) i Malwinę Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski).

Gmina Sitkówka-Nowiny była również areną rywalizacji policjantów i policjantek z całej Polski. Na dystansie MINI (24 km) odbył się czwarty z pięciu etapów zaliczanych do tegorocznego cyklu Wyścigów MTB o Puchar Komendanta G...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy