Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

10 lipca 2019

Kolejne złoto w kieszeni Dawida Godźka podczas Glemmride Saalbach!

288

Dawid Godziek znowu zaskakuje na dużych kołach – w miniony weekend do swojej kolekcji dołożył kolejne złoto wywalczone podczas prestiżowych zawodów Glemmride w Austrii. Glemmride to zawody z serii „Gold” cyklu FMB World Tour, gdzie zawodnicy walczą o zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej w kategorii MTB Slopestyle. Poprzeczka była postawiona wysoko, bo na zawody zjechała się absolutna czołówka zawodników. Zobaczcie jak swoje ostatnie osiągnięcie komentuje Dawid! 

„Glemmride zaczął się dla mnie dosyć nietypowo (wspomina ze śmiechem) – w pierwszym przejeździe w kwalifikacjach zaliczyłem glebę. Adrenalina podskoczyła jeszcze wyżej ponieważ wiedziałem, że została mi tylko jedna próba by móc dostać się do finałów. Na szczęście już potem wszystko poszło tak, jak zaplanowałem i z powodzeniem wskoczyłem do finałów, gdzie wykręciłem zwycięski przejazd.” – opisuje zawodnik.

Zobacz zwycięski przejazd Dawida
 

W tej rywalizacji nie było miejsca na najmniejszą pomyłkę. Kombinacja tricków, która zapewniła Dawidowi złoto to: barspin nohand, twister no hand, toboggan na muldzie,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy