Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

15 czerwca 2021

NR 50 (Czerwiec 2021)

Hol rowerowy

0 196

Rodzicom znana jest zasada – dzieci się nie męczą, dzieci się nudzą. Hol jest zatem nie tylko sposobem, aby pomóc dziecku, kiedy dopadnie je spadek energii lub gdy do pokonania jest stromy podjazd. Może być również urozmaiceniem wycieczki. W czasie górskich eskapad pomoc w podjeżdżaniu stromych wzniesień okazuje obowiązkowa. Trzeba pamiętać o tym, że dzieciaki walczą z górami na sprzęcie często niewspółmiernie ciężkim w stosunku do ich własnej masy. Teoretycznie wystarczy kawałek linki. Jednak najszybsze i najbezpieczniejsze będą dedykowane holowaniu przyrządy. Przy użyciu systemu zwijającego się automatycznie można zażegnać poważne niebezpieczeństwo wciągnięcia luźnej liny czy taśmy w koło. Po zakończeniu holowania nie trzeba również wypinać całego systemu i chować go do plecaka.
Trax to hol mocowany na stałe do wspornika podsiodłowego za pomocą trzech zaciskowych opasek. W plastikowej obudowie znajduje się mechanizm zwijający oraz linka 1,5 mm o długości 180 cm zakończona pętelką. Stałe mocowanie sprawia, że nigdy go nie zapomnisz zabrać. Lekkość oraz małe gabaryty Traxa czynią z niego niezauważalną część roweru i nie przeszkadzają w jeździe, gdy jest nieużywany. Nie zajmuje więcej miejsca niż duża lampka. Polecam jedynie dociąć kawałek gumy (może być z dętki) w miejscu kontaktu zasobnika ze sztycą. Nie jest on zbyt mocno przytwierdzony, co może z czasem powodować lekkie zdzieranie lakieru ze sztycy. Kommit jest holem do zamocowania na prętach pod siodełkiem. Wystarczy przewlec pasek i zacisnąć metalową klamerkę. Do mechanizmu zwijającego dołączona jest szeroka na 2 mm linka o długości 220 cm z pętelką na końcu oraz małym karabinkiem. Hol można łatwo przepinać między rowerami – montaż i demontaż zajmuje kilkanaście sekund. Dzięki mocowaniu pod siodełkiem możemy wykorzystać hol nawet w rowerze z regulowaną sztycą. Zasobnik zapięty na pasku luźno podskakuje na wybojach, więc trochę hałasuje.
Zasada działania w obu holach jest taka sama. Pętelkę wystarczy zahaczyć o mostek w rowerze dziecka. Nie każdy mostek jest do tego odpowiedni i pętelka może się zsuwać. Taki problem napotkaliśmy np. w rowerze Womm 4. Tutaj pomocny okazuje się karabinek (w komplecie t...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy