Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

23 lipca 2019

HEAT GAMES – Pierwsza edycja sportowych igrzysk czterech żywiołów

0 682

Już 26-28 lipca tego roku czeka nas całkowita nowość na arenie wydarzeń sportowych. To właśnie wtedy odbędzie się pierwsza edycja zawodów HEAT Games - igrzysk czterech żywiołów!

Główną ideą zawodów jest rozegranie ich w akompaniamencie czterech żywiołów:

POLECAMY

H – hydro, czyli woda. To właśnie w niej rozegrane zostaną pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata w wakeboardzie za samochodem.

Quicksilver Van Wake Worlds – Wake HEAT to zawody zlokalizowane będą wzdłuż starej drogi do Żywca w Czernichowie – wyjątkowej lokalizacji pozwalającej na przeprowadzenie jedynej w swoim rodzaju konkurencji, polegającej na wykonaniu ewolucji na desce wakeboradowej ciągniętej za samochodem w kanale o długości aż 1 kilometra!

W strefie hydro rozegrana zostanie także dodatkowa dyscyplina liczona w klasyfikacji generalnej jako bonus stage – więcej info podamy wkrótce.

E – earth - pod tym żywiołem kryje się strefa rowerowa, w której znajdziemy m.in. takie konkurencje jak:

Freestyle HEAT – FMB World Tour Puchar Świata w rowerowym freestyle’u, podczas którego najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się w najbardziej widowiskowej dyscyplinie HEAT Games 2019 wykonując spektakularne akrobacje na skoczniach o wysokości kilku i długości kilkunastu metrów.

Góra Żar DOWN HEAT – Puchar Polski DH – zawody downhillowe kojarzone są z górą Żar już od ponad 13 lat. Rozegrane zostaną na jednej z najstarszych tras w Polsce – ‘pucharówce’, która co roku gromadzi kilkuset śmiałków śmiałków i kilka tysięcy fanów. Konkurencja ta wpisana będzie do międzynarodowego Pucharu Polski.

Wyścig o Szczyt Góry Żar - Up HEAT – dedykowany dla prawdziwych herosów wytrzymałości - zawodników startujących w maratonach i cross country. Zawody rozpocznie wspólny start przy dolnej stacji kolejki, który zmieni się w sprint na sam szczyt nartostrady. Zapowiada się widowiskowa walka w pocie czoła do mety zlokalizowanej przy górnej stacji kolejki PKL Góra Żar.

Dartmoor Enduro HEAT – entuzjaści enduro będą mieli do pokonania 3 odcinki rozstawione wokół Międzybrodzia Żywieckiego. Na...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy