Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

1 sierpnia 2019

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę. Ostromecko i Czarnków

220

Nadchodzi kolejny rajdowy weekend z cyklem „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”. Już 3 i 4 sierpnia – w doborowym towarzystwie, wakacyjnym nastroju i nadrzecznych okolicach – będzie okazja przejechać dwie przepiękne trasy na terenach województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

W sobotę zapraszamy do Nadwiślańskiego i Chełmińskiego Parku Krajobrazowego, by przyjrzeć się bliżej Królowej Polskich Rzek. Na widokowo malowniczą i pełną niespodzianek trasę kolarze wyruszą z Ostromecka, niewielkiej miejscowości położonej na obrzeżach Bydgoszczy, gdzie życie toczy się w cieniu zieleni i w blasku rozległego zespołu pałacowo-parkowego. Oprócz tej oazy spokoju, na trasie znajdą się m.in. imponujące panoramy „na Wisłę”, jazda po pochyłej drodze (tak się jakoś wypiętrzyło…), podjazd co się zowie (nawet niejeden), pocztówki z krańców świata czy chełmiński labiryncik. Jak to w nadrzecznym krajobrazie bywa, nie zabraknie również dłuuugich i prostych odcinków – tym większym zaskoczeniem mogą okazać się pojawiające się znikąd ostre wiraże i zakręty. Dystans rajdu wyniesie 122 niezupełnie płaskich kilometrów, a dla amatorów jazdy czysto rekreacyjnej przygotowany zostanie wariant liczący 84 km.

Z kolei niedzielny rajd w Wielkopolsce będzie przebiegał m.in. przez Szwajcarię Czarnkowską i Dolinę Noteci. Na start najlepiej wybrać się do mającego średniowieczne korzenie i bogate rowerowe tradycje Czarnkowa, gdzie od nadmiaru możliwości wytyczenia trasy lekko kręci się w głowie. Różnorodność tutejszego krajobrazu sprawia, że w ciągu jednego dnia można odwiedzić miejsca pochodzące jakby z różnych krain, a jedynym ograniczeniem wydaje się być ilość bocznych dróg z przyzwoitą jakościowo nawierzchnią. Trasa w większości poprowadzi przez obszary położone nieco na uboczu, pośród morenowych wzgórz, łąk i lasów – jej profil leciutko faluje, a dwa największe podjazdy wyprowadzają na niebotyczną wysokość niemal 140 m npm. Całkowity dystans wyniesie 114 km, a dla chętnych skorzystać z wersji skróconej przygotowany zostanie wariant liczący 80 km.


Zapisy i strony rajdów:

www.protimer.pl/bio/569

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/kujawsko-pomorskie

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/wielkopolskie

Profile społecznościowe cyklu:

www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

ZAPRASZAMY!!
 

 

Przypisy