Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

20 sierpnia 2019

GÓRSKA PRZEPRAWA W WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR

0 752

To jedyny w całym cyklu Road Tour wyścig o górskim profilu. Przygotowana przez Darka Baranowskiego i Cezarego Zamanę trasa da się we znaki kolarzom. Czeka na nich 1100 m przewyższenia oraz wymagający podjazd w Modliszewie.

Tylko przez pierwsze kilka minut atmosfera w peletonie będzie spokojna. Honorowy start spod Stadionu Nowe Miasto (kiedyś Górnik Wałbrzych gdzie swoją karierę zaczynał Dariusz Baranowski) i przejazd przez dolnośląskie miasto stanowić będzie prolog do piętrzących się przed zawodnikami wyzwań. Ci, którzy zdecydują się na dystans ½ Pro powalczą na 51 kilometrach i 770 m przewyższenia. Ale swoje prawdziwe górskie oblicze Wałbrzych Baranowski Tour odsłoni zwłaszcza na dystansie Pro i jego 89 kilometrach, na których łączna wysokość przewyższeń poszybuje do 1100 metrów. Co gorsza, wspinaczki na kolejne wzniesienia odbędą się  w zawrotnym tempie. I to już najpierwszej górze, tak jak to było rok temu podczas pierwszej edycji . Zawodnicy startujący w Road Tour kierowanym przez Cezarego Zamanę podczas każdego wyścigu udowadniają, że nic nie jest w stanie ich zatrzymać, a tę górską edycję zapewne wykorzystają do pokazania swoich górskich możliwości.

Tym razem na ich drodze stanie ciągnący się przez 3,5 kilometra podjazd w Modliszewie o średnim nachyleniu 5,5%. Jakby tego było mało, finałowy 1000-metrowy odcinek na wałbrzyskiej ulicy Józefa Piłsudskiego również prowadzić będzie w górę. Kto tam znajdzie w nogach siłę, by odpalić kolarską bombę, ten wpadnie na metę jako zwycięzca górskiego wyścigu.

Warto powalczyć o dobrą lokatę na sierpniowym wyścigu Wałbrzych Baranowski Tour. Najszybsi kolarze otrzymają atrakcyjne vouchery o wartości 500 zł każdy na zakup kół szosowych Falcon. Na podstawie przeprowadzonych testów wytrzymałości kół oraz przedstawionej dokumentacji produktu, Międzynarodowa Unia Kolarska UCI wydała certyfikat potwierdzający wysoką jakość oraz spełnianie najwyższych standardów. Koła Falcon mogą być wykorzystywane w zawodowym peletonie. Nagrody trafią do:

zwycięzcy kategorii Open Panowie na dystansie Pro

zwycięzcy kategorii Open Panowie na dystansie ½ Pro

zwyciężczyni kategorii Open Kobiety na dystansie ½ Pro.

Wałbrzych Baranowski Tour to nie tylko spotkanie z dolnośląskimi wzniesieniami, ściankami, stromiznami. To także spotkanie z kolarską historią, którą w tym miejscu tworzył Górnik Wałbrzych – klub, w którym jeździli m.in. Bogdan Kuźniar, Krzysztof Zator czy specjalista od górskiej jazdy Radosław Romanik. Najsławniejszym wychowankiem Górnika pozostaje jednak Dariusz „Ryba” Baranowski, który dzięki mądrej opiece trenera Jarosława Nowickiego wyrósł na jednego z najlepszych polskich kolarzy.

I to właśnie z Dariusze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy