Dołącz do czytelników
Brak wyników

Fuzz Szymona Godźka na Red Bull Rampage 2019

Artykuł | 7 stycznia 2020 | NR 37
0 659

Sport rowerowy nie znosi próżni, dlatego w październiku 2019 roku, kiedy wszystkie tytuły w dyscyplinach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej zostały rozdane, odbywa się największa impreza freeride’owa na świecie – Red Bull Rampage. Jej format jest wyjątkowy, ponieważ to sami zawodnicy wraz z dwuosobowym zespołem przez dwa tygodnie przed startem tworzą własną linię przejazdu, mając do dyspozycji podstawowe narzędzia budowniczego szlaków, worki z piaskiem i dostęp do wody. W tym roku na kamienistych zboczach Virgin w amerykańskim stanie Utah Szymon Godziek zajął rewelacyjne szóste miejsce i zgarnął nagrodę publiczności za najbardziej efektowny przejazd. Rower, na którym tego dokonał, to NS Bikes Fuzz w nie do końca seryjnej specyfikacji. Dlaczego? Spójrzcie chociażby na tylną przerzutkę. 
 

POLECAMY

Damper Öhlins TTX 22 M, sprężyna 571 lbs/in. Jeżeli myślicie, że logo NS na linku wahacza jest kute, to jesteście w błędzie – to doskonale wykonana naklejka. 

 

Sztyca i siodło Chromag.

 

W napędzie Szymon zdecydował się  na rozwiązanie bez przerzutki – trzydziestoczterozębowy blat z przodu i tylna zębatka 13 z. w zupełności wystarczają. 


„Przerzutka w rowerze freeride’­owym jest zbędna, ponieważ stromy teren Utah w ogóle nie wymaga pedałowania, a raczej tylko hamowania. Zbędna masa, dodatkowa linka i manetka na kierownicy są niepotrzebne” – wyjaśnia Szymon. Całość w ryzach utrzymuje napinacz SB ONE G3C. O kontakt ze stopami dbają pedały Octane One Belter. 
 

Kierownica NS Licence. „Szerokość 820 mm. Dzięki temu za każdym razem, gdy wsiadam na ten rower, to czuję się jak na motorze i zajawa jest jeszcze większa” – tłumaczy z ekscytacją Szymon. 
Hamulce to Hope Tech V4, a przewody Goodridge w stalowym oplocie zapewniają jeszcze lepsze „czucie” hamulca i są bardziej odporne na uszkodzenia. Gripy to Sensus Swayze lock-on.


 

 

Öhlins DH 38 o skoku 200 mm.

Geometria ramy została dostosowana do kół 26...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy