Foil RC – nowe aero SCOTTa

Rowery

Po aktualizacji przepisów UCI dotyczących projektowania rowerów, które weszły w 2021 roku, inżynierowie i projektanci SCOTT postanowili przedefiniować rower aero. Koncentrując się na rowerze, komponentach i kolarzu jako systemie oraz współpracując z renomowanymi specjalistami od aerodynamiki, grupą Drag2Zero, SCOTT zmienił podejście do projektowania rowerów aero. W rezultacie powstał rower, który jest nie tylko najszybszym rowerem, jaki SCOTT jak dotąd wyprodukował - może pochwalić się zyskiem 1:18 minuty na dystansie 40 km w porównaniu do poprzedniego Foila - ale również ich najlżejszym i najbardziej komfortowym rowerem aero.

 

 

 

Wykorzystując technologię F01 Airfoil, nowy Foil RC ociera się o granice przepisów UCI. Opatentowany przez SCOTT offset sterów pozwala na w pełni zintegrowane prowadzenie linek zarówno dla mechanicznej jak i elektronicznej zmiany biegów, to w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia oporów powietrza.

 

 

 

 

W połączeniu z bardziej wydłużonym przekrojem poprzecznym rur i wyższą koroną widelca, cieńszą rurą podsiodłową i dolnymi rurkami tylnego trójkąta nachylonymi pod kątem 10 stopni by wtłaczać powietrze na obracające się koło, rower oparty jest na skrupulatnych projektach aerodynamicznych, które działają spójnie jako kompletny system, zapewniając znaczne korzyści podczas jazdy. Dzięki intensywnym testom, nawet najmniejsze szczegóły zostały uwzględnione, w tym ukryte zaciski hamulców, aby dodatkowo zmniejszyć opór i poprawić ogólną estetykę roweru.

 

 

 

 

Po przetestowaniu ponad 300 projektów, inżynierowie SCOTT wyszli z projektem ulepszonego układ karbonu, z 30-procentową redukcją liczby karbonowych elementów i łączeń między nimi. Dzięki uwadze poświęconej mniejszym detalom, takim jak górne rurki tylnego trójkąta czy zacisk sztycy, udało się zredukować wagę ramy bez poświęcania sztywności. Rezultatem jest frameset ważący 915 g (Foil RC Ultimate), który składa się na kompletny rower o wadze 7,22 kg - tworząc niezrównane połączenie lekkości, komfortu i aerodynamiki, które wyznacza nowy standard w lekkich rowerach aero.

 

 

 

 

W nowym Foilu RC zastosowano nowe komponenty Syncrosa, które mają fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia korzyści aerodynamicznych, redukcji wagi i czynnika komfortu, które przyczyniają się do osiągów roweru. Opatentowany nowy wspornik siodła Syncros Duncan SL Aero CFT składa się z dwóch części, z przednim elementem nośnym z włókna węglowego, który ugina się, gdy droga staje się wyboista, redukując wibracje odczuwane przez siodło.

 

 

 

 

Nowa kierownica Syncros Creston IC SL Aero została udoskonalona w tunelu aerodynamicznym, aby stworzyć odchudzone combo, które tnie wiatr. Poprawiono komfort oraz sztywność i obecnie kierownica zapewnia komfort podczas jazdy w dolnym chwycie, ale usztywnia się gdy przenosi się obciążenie na dolny chwyt. Aby zwiększyć komfort, Foil RC jest wyposażony w opony 25 mm z przodu i 28 mm z tyłu, z prześwitem ramy pozwalającym na zastosowanie opon o średnicy do 30 mm.

 

 

 

 

Nowy Foil RC występuje w 5 różnych wersjach: Foil RC Ultimate, Foil RC Pro, Foil RC 10, Foil RC 20 i Foil RC 30.

 

Foil RC zostanie po raz pierwszy wykorzystany przez Team DSM podczas Tour de France i Tour de France Femmes, począwszy od 1 lipca 2022 roku.

 

Po więcej informacji sięgnij na stronę SCOTTa.

Przypisy