Dołącz do czytelników
Brak wyników

Turystyka

21 maja 2019

Fatbikiem przez Kaukaz, Anatolię i wybrzeże Morza Śródziemnego

0 1214

Gamarjoba, barev dzez, merahaba, yassas! Czyli „cześć” w wydaniu gruzińskim, ormiańskim, tureckim i greckim, towarzyszyły mi i Mickaëlowi przez trzy i pół miesiąca naszej podróży fatbikami. Wymieniliśmy zwykłe górale na szerokie opony. Przemierzyliśmy setki kilometrów głównie plażami, pagórkami, półpustyniami i łąkami, często z dala od dróg asfaltowych, spalin samochodów i zgiełku cywilizacji. Zapraszamy w podróż po Kaukazie, Anatolii i wybrzeżach Morza Śródziemnego!

Naszą podróż rozpoczęliśmy na przełomie sierpnia i września, przedostając się pociągiem i autobusem z Europy do Azji*. Pokonaliśmy 3500 kilometrów przez Genewę, Monachium i Stambuł do punktu startowego: granicy turecko-gruzińskiej nad Morzem Czarnym w Sarpi.

POLECAMY

 

Zmontowaliśmy rowery na wietrznej plaży Morza Czarnego. Nasze fatbiki i torby do bikepackingu były robione na miarę. Rama naszych rowerów jest nieco dłuższa po to, żeby przed tylnym kołem można było włożyć bagaż przydatny przy dłuższych podróżach, jednocześnie pozbywając się bocznych sakw, nienadających się do jazdy górskiej. Podróżowaliśmy też na oponach bezdętkowych, żeby zmniejszyć wagę roweru i nie tracić czasu na łatanie dętek.

 

Wspinając się mozolnie na góry Kaukazu, czuliśmy w nogach absolutnie każdy kil...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy