Dlaczego nie mogę schudnąć?

Porady

Każdy, kto zaczynał odchudzanie, wie, jak trudny jest to proces i jak wiele wymaga cierpliwości i wysiłku. Pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej jest możliwe dzięki zbilansowanej diecie, prawidłowemu treningowi oraz wprowadzeniu do swojego życia zdrowych nawyków.

Wiele osób chcących zrzucić zbędne kilogramy stosuje diety ograniczające kalorie, natomiast mimo początkowych efektów organizm bardzo szybko wraca do pierwotnej wagi.
Musisz wiedzieć, że proces odchudzania w dużej mierze zależy od metabolizmu i uwarunkowań zdrowotnych i istnieją choroby, które skutecznie utrudniają to zadanie.

Choroby współistniejące

Kiedy Twój organizm nie pozwala Ci schudnąć, przyczyną mogą być choroby, które powodują spowolnienie metabolizmu oraz nadmierny apetyt. Do takich chorób należą między innymi niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, insulinooporność lub zespół policystycznych jajników.

Niedoczynność tarczycy jest zaburzeniem prawidłowej funkcji tarczycy, w którym dochodzi do niedoboru produkcji hormonów tarczycy, czego wynikiem jest spowolnienie procesów metabolicznych. Do najczęściej spotykanych obj...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy