Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

3 września 2019

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

300

Ta nowość w tegorocznym kalendarzu Mazovii zmusi kolarzy do niemałego wysiłku, by pokonać zróżnicowaną, mocno pofałdowaną trasę. Wyzwaniem będzie trudny odcinek o profilu XC. Trudy z jazdy wynagrodzi pięknie położone miasteczko rowerowe.

To właśnie widoki na największy zalew wiślany wraz z tamą włocławską będą pierwszym pozytywnym wrażeniem, które poczują wszyscy przybywający w niedzielę 8 września do bazy zawodów w Zarzeczewie (gmina Fabianki). Mnóstwo zieleni oraz imponująca, majestatyczna królowa polskich rzek Wisła nadadzą niedzielnemu maratonowi właściwą oprawę. Później już tylko od zawodniczek i zawodników zależeć będzie, czy podczas jazdy skupią się na podziwianiu podobnych widoków – czy może raczej skupią się w pełni na płynnym zaliczaniu kolejnych trudności, by dojechać do mety z jak najlepszym czasem. Ostrego ścigania nie braknie z pewnością na dystansach Pro i ½ Pro. Mazovia wkracza w decydującą fazę: Zarzeczewo to trzeci od końca maraton tegorocznego cyklu. Każdy punkt w klasyfikacji generalnej jest więc na wagę złota. Maraton w Zarzeczewie to również finał pucharu Continental MTB Kujawy i Pomorze. Ci, którzy wcześniej ścigali się w Brodnicy, mają więc dodatkową mobilizację, by dokończyć dzieła, wykręcić dobry wynik i wrócić do domu z atrakcyjnymi upominkami od firmy Continental Polska. Łatwo jednak nie będzie, gdyż trasy położone w gminach Fabianki oraz Dobrzyń nad Wisłą kryją wiele przeszkód. Konieczne będzie szybkie operowanie manetkami i jeszcze szybsze kręcenie łańcuchem, by na licznych podjazdach nie stracić cennej, z trudem wypracowanej przewagi. Na drodze do sukcesu staną też przeszkody terenowe i single tracki, gdzie balans ciałem, świetna koordynacja i refleks są obowiązkowe, by znaleźć się w czele peletonu.

„Ubiegłoroczny odcinek XC z maratonu w Dobrzyniu zebrał pozytywne recenzje. To właśnie jego trudność sprawiła, że tak przypadł do gustu kolarzom. Dlatego w tym roku nie mogło go zabraknąć. Całość uzupełnią zupełnie nowe odcinki, w tym także odcinek specjalny Continentala” – zapowiada dyrektor sportowy maratonu, Cezary Zamana.

Wraz z nim do Zarzeczewa zawita tradycyjnie już gość specjalny – to Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnych bajek postać. Zorganizuje ona dla przedszkolaków darmowe zawody rowerowe. Wystartować w nich mogą dzieciaki do 6. roku życia. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody.

Zapisy na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl. Do startu zapraszają współorganizatorzy: Gmina Fabianki oraz Miasto i Gmina Dobrzyń nad Wisłą.

Przypisy