Canyon Neuron 2023

Rowery Otwarty dostęp

Wielka ucieczka - nowy Neuron najlepszy, przygodowy rower MTB

Neuron jeden z najpopularniejszych rowerów w ofercie Canyona przechodzi na wyższy poziom. Dzięki szeregowi optymalizacji i nowych funkcji, w tym odświeżonej ramie, budzącej zaufanie geometrii szlakowej, ulepszonemu prowadzeniu jest lżejszy, szybszy, wytrzymalszy i bardziej wydajny - gotowy na mocniejsze, dłuższe i bardziej dzikie przygody niż kiedykolwiek wcześniej.
Kerstin Kaufmann, Brand Manager MTB w Canyon Bicycles, wyjaśnia idee projektu nowego Neurona: "99% rowerzystów MTB nastawionych na przygodę chce mieć ten jeden wspaniały rower, który spełnia wszystkie wymagania. Właśnie to stworzyliśmy w nowym Neuronie – lekki, wygodny, budzący zaufanie rower do jazdy po szlakach, który robi wszystko i robi to dobrze. A dzięki szeregowi ulepszeń w porównaniu z poprzednikiem, możemy z dumą powiedzieć, że jest to najlepszy adventure MTB, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy w Canyon".
W porównaniu z poprzednią generacją, nowy Neuron podnosi poprzeczkę w wielu kluczowych obszarach:

  • większa pewność na zjazdach dzięki krótszej rurze podsiodłowej (-20 mm w M, L i XL)
  • większy zasięg ramy to więcej miejsca do manewrowania, gdy szlak staje się trudny
  • dzięki mniejszemu kątowi główki, rower jest bardziej stabilny i mniej dzięki mniejszemu kątowi główki.
  • bardziej stromy kąt 76° rury podsiodłowej zapewania bardziej wyprostowana pozycję a tym samym efektywniejsze pedałowanie
  • w pełni karbonowa rama Neurona CF jest teraz o 200 g lżejsza od poprzedniczki
  • w pełni uszczelnione wewnętrzne prowadzenie linek i solidne uszczelnienia łożysk chronią przed brudem, minimalizując ryzyko uszkodzenia a dodatkowo i ulepszone uszczelki pivotów oznaczają wiele sezonów bezproblemowej jazdy.
  • zawansowana ochrona ramy dzięki regulowanej osłonie łańcucha, regulowanej prowadnicy łańcucha, osłonie wspornika łańcucha i wymiennej osłonie dolnej rury (rowery CF) lub z przezroczystej folii (rowery AL).

Neuron CF oferowany jest w sześciu wersjach od 14 599 zł i Neuron AL również w sześciu w cenach zaczynających się od 7799 zł. W obu liniach są też wersje kobiece. Dla młodszych poszukiwaczy przygód jest też nowy Neuron Young hero, maszyna stworzona do zabawy i przygód z dźwigniami hamulca w rozmiarze dziecięcym, kołami 27,5" oraz tą samą geometrią i zawieszeniem Triple Phase Suspension.

Nowe Neurony są już dostępne w sprzedaży na stronie canyon.com.
 Zdjęcia: moritz-ablinger.com

Przypisy