Buycycle. Kup używany rower w idealnym stanie

BB info

Niemiecka internetowa giełda z używanymi rowerami Buycycle wchodzi na międzynarodowy rynek

 

W zeszłym roku niemiecki start-up TFJ Buycycle GmbH uruchomił swoją internetową giełdę używanych rowerów. Po udanym starcie na rodzimym rynku firma rozszerza teraz swoją koncepcję biznesową i przenosi ją na grunt międzynarodowy.

 

 

 

 

Firma zajmująca się sprzedażą internetową używanych rowerów przeniosła się do swojej pierwszej własnej siedziby obejmującej magazyn, warsztat i sklep w eleganckiej dzielnicy Monachium. W ciągu około roku zespół powiększył się do ośmiu pełnoetatowych pracowników, siedmiu pracujących studentów i siedmiu programistów IT.

 

Na stronie internetowej firmy czytamy: "Jako giełda online, Buycycle oferuje możliwość kupna lub sprzedaży używanego roweru w nieskomplikowany i bezpieczny sposób, w całej Europie. W ten sposób umożliwiamy miłośnikom rowerów, hobbystom i osobom dojeżdżającym do pracy na całym świecie przemieszczanie się na rowerze dostosowanym do ich aktualnej sytuacji życiowej i finansowej, co prowadzi do bardziej zrównoważonego sposobu transportu".

 

 

 

 

Biznes, który początkowo skupiał się wyłącznie na używanych rowerach szosowych, obecnie obejmuje również rowery gravelowe i MTB.

 

Przy poważnych brakach w zaopatrzeniu i ciągłych problemach z dostawą uderzających w światowy rynek, czas nie mógł być lepszy. 

 

 

 

 

Buycycle wchodzi na rynek międzynarodowy

Według współzałożyciela Buycycle, Floriana Senonera, 60-70% działalności jest obecnie prowadzone na rodzimym rynku niemieckim: "Naszym największym rynkiem poza Niemcami jest sąsiednia Austria, z około 10% udziałem. Reszta jest rozdzielona pomiędzy kraje skandynawskie, Benelux, Polskę i Czechy". Dzięki międzynarodowej obecności online firma chce zająć się właśnie tymi rynkami krajowymi - ale za interesujące rynki uważa również Europę Wschodnią, w szczególności Polskę i Czechy.

 

 

Od czystego pośrednictwa w kierunku kupna i sprzedaży

Ponadto monachijski przedsiębiorca rozszerzył swoją pierwotną koncepcję pośrednictwa w zakresie działalności prowizyjnej w kierunku kupna, renowacji i odsprzedaży. "Chcemy sami kupować, remontować i odsprzedawać rowery" - wyjaśnia Senoner. Dlatego w nowej siedzibie Buycycle HQ znajduje się również warsztat i magazyn, w tym linia do reprocesowania.

 

 

 

 

Przychodzące rowery używane zostaną całkowicie odnowione, a następnie sprzedawane za pośrednictwem strony internetowej firmy. To właśnie w tym miejscu monachijska firma widzi duży potencjał. Według Senonera, Buycycle oferuje zakupione przez siebie rowery z najwyższej półki po sprawdzeniu i wyremontowaniu przez certyfikowanych mechaników jako tak zwane "certyfikowane rowery używane". Są one również objęte gwarancją na ramę, koła i napęd. W dalszej perspektywie planowane jest rozszerzenie tej renowacji na inne kraje sąsiadujące z Niemcami.

 

 

Mając swoje korzenie w sektorze wyścigowych rowerów szosowych i aby móc także bezpiecznie odsprzedawać zakupione rowery na ramach karbonowych,, Buycycle będzie dokładnie sprawdzał ultrasonografem. "Otrzymaliśmy szczegółowe porady w tym zakresie. Dowiedzieliśmy się, że nie należy używać aparatu rentgenowskiego, lecz ultrasonografu. Zostanie on wkrótce dostarczony, a następnie zainstalowany obok naszej linii do reprocesowania".

 

Zobacz sam na buycycle.com/pl

Przypisy