Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

b’Twin Rockrider 9.1 '2007

0 25

 

Witajcie Piszę krótko, bo czasu mam mało. Potrzebuję fulla (bardzo oryginalnie, co?) do w miarę ostrej, turystycznej jazdy, praktycznie tylko po górach (urlopy, wakacje, weekendy). Na co dzień mam szosówkę, zresztą i tak nie mam czasu na niej jeździć. Ale jak już mam czas, to mam wielką ochotę jechać w góry, w błoto i uświnić się ile wlezie. Kasa? Cztery tysiące, raczej nie więcej, bo i tak części się zużywają i będę musiał pewnie coś dokupić. Co radzicie?

Z pozdrowieniami Michał z Piekar Witaj Michale U nas też z czasem krucho, więc odpowiedź będzie treściwa. Test fulla w zbliżonej cenie (Merida AM 400 D za 3499 zł) mogłeś przeczytać w numerze #1/2007. Przeczytaj go uważnie, ale wróć do nas, bo mamy dla Ciebie inną propozycję. Podczas sobotnich zakupów z rodziną możesz skoczyć do sklepu Decathlona i oszczędzając czas kupić Rockridera 9.1. Cena niemal dokładnie taka, jaką podałeś - cztery tysiące bez złotówki. 

Test

Opis zawieszenia znajdziesz w bB nr 2/2005. Tamten model miał wprawdzie 120 mm skoku, ale wielkich różnic w budowie nie ma. Sercem zawieszenia jest mimośród, który pozwala wyeliminować niepotrzebne naprężenia łańcucha podczas pedałowania i tym samym ograniczyć niepożądane kołysanie roweru. Skok zawieszenia z tyłu to 90 mm, z przodu 100 mm, czyli coś pomiędzy cross country a enduro, naszym zdaniem w sam raz na intensywne wycieczki. Rama jest lekka (trochę ponad 2,5 kg), starannie wykonana i estetycznie wykończona. Malunki w stylu „tribal” na pewno nie będą Ci przeszkadzać. Rama jest dość przestronna, w połączeniu z szeroką kierownicą pozwala wygodnie pedałować i skręcać. Decathlon Rockrider 9.1 to rower spokojny w prowadzeniu. Przy dużych szybkościach jest stabilny i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. W zakrętach wymaga mocnego pochylenia, a na technicznych pasażach sporo uwagi i wysiłku, by zmieścić go we wszystkich ostrych zakrętach. Na podjazdach prowadzi się pewnie. Zawieszenie odwala konieczną pracę, geometria...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy