bB info

BB info

Rowery
Canyon Neuron
Przygoda bez limitów

Jeden z najchętniej kupowanych modeli MTB w kolekcji Canyon został podrasowany, by oferować jeszcze lepsze wsparcie w każdym terenie. 99% rowerzystów MTB nastawionych na przygodę chce mieć jeden wspaniały rower, który spełnia wszystkie wymagania. Właśnie to stworzyliśmy w nowym Neuronie – lekki, wygodny, budzący zaufanie rower do jazdy po szlakach, który robi wszystko i robi to dobrze. A dzięki szeregowi ulepszeń w porównaniu z poprzednikiem, możemy z dumą powiedzieć, że jest to najlepszy adventure MTB, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy w Canyon – powiedział Kerstin Kaufmann, Brand Manager MTB w Canyon Bicycles.

W nowym Neuronie wartość skoku została zwiększona do 140 mm z przodu i 130 milimetrów z tyłu, ale ewoluowała także geometria w kierunku lepszej kontroli jazdy z dużymi prędkościami i na stromych trasach. Względem poprzedniej wersji znacząco zwiększony został zasięg ramy, z 455 do 480 mm (dla rozmiaru L), a kąt główki spłaszczony do 66 stopni. Jednocześnie zwiększona została wartość kąta rury podsiodłowej do 76 stopni, co zwiększy wydajność pedałowania ale też pomoże utrzymać trakcję i kontrolę przedniego koła na stromych podjazdach. W rowerze zastosowane zostało sprawdzone zawieszenie Triple Phase Suspension, którego trójfazowa kinematyka została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej efektywności. Bardzo czułe w początkowej fazie ugięcia, z precyzyjnym sprzężenie zwrotnym w środku i progresywne z solidną kontrolą na końcu skoku.

Nowa kompozytowa rama CF waży 2440 g (bez dampera) i jest o 200 g lżejsza od wcześniejszej wersji, m.in. za sprawą nowego systemu prowadzenia kabli, ale Neuron dostępny jest też na ramie aluminiowej Al., ważącej 3100 g (bez dampera). Nowe ramy mają hak UDH, gwintowane osie suportu, linię łańcucha 55 mm (bez możliwości montażu przedniej przerzutki), skróconą o 20 mm pro...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy