Dołącz do czytelników
Brak wyników

bB info

24 czerwca 2022

Babska Korba ogłasza nabór do stypendium wyprawowego

0 309

Babska Korba to ogólnopolska inicjatywa skupiająca się na popularyzacji kolarstwa wśród kobiet. Trio składające się z Aliny Kilian, Marii Kostacińskiej i Radosława Rogoża działa wspólnie do czerwca zeszłego roku. Ekipie dotychczas udało się zorganizować jazdy grupowe dla początkujących w 8 lokalizacjach w Polsce, zimowe treningi online, doradztwo sprzętowe, program Aniołów Babskiej korby, czyli opiekunek pomagających początkującym w startach oraz program stypendium wyścigowego, w którym 6 dziewczyn zostało objętych opieką trenera, fizjoterapeuty, dietetyka oraz otrzymało wsparcie sprzętowe.

 

 

 

Babska Korba uruchomiła właśnie nabór do nowej wersji stypendium, które brzmi tak dobrze, że aż trudno uwierzyć, że to prawda. Stypendium wyprawowe ma być sposobem na realizację marzenia o wielkiej i śmiałej podróży rowerowej dla osób w nieuprzywilejowanej sytuacji życiowej. Jak to działa? Zasady zgłoszeń do stypendium możemy poznać z posta opublikowanego na social mediach Babskiej Korby:Jak się zgłosić? Do 14 lipca 2022  prześlij na adres biuro@szprychowka.pl swoje zgłoszenie, w którym opiszesz:
 

1. Twój pomysł na wyprawę. Ale taki naprawdę ‘wow’. Pomysł, który kiełkował w głowie, ale zawsze gaszony był przez brak środków na zrealizowanie. Pamiętaj, żeby w tym punkcie zawrzeć: kierunek podróży, planowany czas podróży, typ roweru, na którym chcesz jechać.

2. Twój pomysł na relację z wyprawy. Najlepiej, jeśli od razu podeślesz nam próbkę Twoich możliwości — krótką prezentację Ciebie na video, kilka Twoich zdjęć, fragment napisanego przez Ciebie tekstu.

3. Uzasadnienie, dlaczego to akurat Ty powinnaś dostać stypendium wyprawowe. Jesteś samotną mamą, która chce zapakować dzieciaczka w przyczepkę i przejechać przez płaskowyż Tybetański w poszukiwaniu sensu istnienia? Jesteś studentką z poczuciem misji i chcesz zjechać Azję, zbierając po drodze śmieci i edukując ludzi z zakresu ekologii? Jesteś z Ukrainy i chcesz zrobić tour po Europie, opowiadając ludziom o tym, co dzieje się w Twojej ojczyźnie? W tym punkcie będziemy brać pod uwagę dwa czynniki — Twoją sytuację życiową oraz pomysł,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy