Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

5 lipca 2019

100 km w Szklarskiej Porębie – Ultra Bike Maraton pod Szrenicą

0 761

Pomysł chwycił – są tacy, którzy tęsknią za maratonem, na którym trzeba przejechać 100 km i co roku na taki właśnie, wyjątkowy, Bike Maraton przyjeżdżają. 100 km i ponad 3000 m w pionie – to czeka na dystansie GIGA w najbliższą sobotę. Najpierw będzie spokojnie i przewidywalnie, bo przecież trzeba podjechać nartostradą Puchatek spod dolnej stacji kolei SKI Arena Szrenica. Po ucieczce ze stoku będzie łatwo i nawet lekko w dół, ale po 10 km zaczną się już trudności. Na GIGA i MEGA czekają również świeżutkie, już wykorzystane na Bike Adventure karkonoskie single – tym razem Utopiec i Skrzat. To na pewno będzie hit tego wyścigu!

Jeszcze nie opadł w Szklarskiej Porębie i na okolicznych trasach kurz po etapówce Cryospace Bike Adventure, która zakończyła się tu we wtorek wieczorem, a już pora na kolejne zawody...

POLECAMY

Wszyscy jednak wiedzą, że maratonu w Szklarskiej po prostu nie może zabraknąć i że ta miejscówka musi po prostu co roku w kalendarzu być. Bike Maraton co roku towarzyszy też festiwalowi Bike Week, a Szklarska Poręba to przecież miejsce, które dla polskiego MTB znaczy bardzo dużo. Jednym słowem – Bike Maraton w Szklarskiej jest po prostu obowiązkowy!

Dystans GIGA w Szklarskiej Porębie to 100 km i przewyższenie 3050 m – start o 10:00.

MEGA ma prawie 62 km i przewyższenie 1800 m, a CLASSIC 32 km plus 900 m w pionie. Oba dystanse startują razem (obowiązuje podział na sektory) o godz. 11:00.

Łatwy FUN (14km i 340 m przewyższenia) startuje o 11:15 i robi krótką pętlę – najpierw obowiązkowy Puchatek, potem na Trzy Jawory i powrót Drogą pod Reglami.

Sonko Kids Bike Maraton zaprasza oczywiście również, a wyścigi dla dzieci rozpoczną się po ostatnim starcie Bike Maratonu. Będzie spora strefa EXPO oraz mobilne miasteczko w strefie KIDS, które skupi się na promocji bezpi...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy