W sprzedaży od 10 listopada

Spis treści

FELIETON
Gdzie optymalnie trzymać rower podczas sezonu zimowego? To pytanie od lat zadaje sobie wielu z nas. Swoimi rozważaniami dzieli się znany rowerowy sędzia, który swój rower trzyma na... [więcej]

POCZTA
Jak Wasza pasja ma się do codziennego życia czyli zabawna historia Bartqa. Z drugiej strony mniej zabawna sytuacja Tomka, dla którego miejska jazda okazała się bardziej niebezpieczna od freeride'u. Ponadto jak co miesiąc kilka szybkich pytań i odpowiedzi w sprawach sprzętu oraz dłuższe rozważania nad naszymi wyprawami.

GALERIA
Rowerowa migawka miesiąca

W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w co miesięcznej rywalizacji o miano migawki miesiąca. Przypominamy że w konkursie udział może brać każde zdjęcie, ważne jest aby spełniało podstawowe warunki: było waszego autorstwa i oczywiście nawiązywało do tematyki rowerowej. Mimo już zimowego klimatu czekamy z niecierpliwością na nowe propozycje. Laureat migawki otrzymuje zegarek marki Timex. W tym miesiącu ruszył również konkurs fotograficzny w którym motywem przewodnim jest błoto! więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.bikeboard.pl. Zapraszamy wszystkich do udziału w obydwóch konkursach.

Rower czytelnika
Tym razem o zakazie umieszczania zdjęć zimowych rowerów, dalszym ciągu kumulacji Kleinów (która rzecz jasna jawnie przeczy tezie o ekskluzywności tychże) i niepokojących różnicach w masie kilograma – zapraszamy do galerii Waszych rowerów.

TEMAT
Nowy wymiar: czym na miasto w 2010
Rower miejski jeszcze do niedawna pełnił jedynie rolę szybkiego i dostępnego dla każdego transportu w industrialnej dżungli. Ważne było, że miał wygodne siodło i pozwalał tanio przemieszczać się z miejsca w miejsce. Jednak czas się zmieniają zobaczcie czym będziemy "uderzać na miasto" już niedługo.

Inspektor Gadżet: elektroniczne akcesoria rowerowe 2010
Przyglądając się niektórym nowinkom dochodzimy do wniosku, że rowery coraz bardziej przypominają pojazdy kosmiczne, a nam samym bliżej do kosmonautów. Przykłady znajdziecie w kolejnym wiadomościach z Eurobike 2009.

Dla ścigaczy: nowości szosowe 2010
Postęp w rowerach szosowych to nie tylko doskonalenie napędów i ram. W tym roku zwróciliśmy uwagę na aspekty, które od dawna czekały na swoją kolej w udoskonalaniu. O czym mowa? Przeczytajcie.

BB INFO
Podrzuć ten numer bikeBoardu Mamie, Babci, partnerce, a najlepiej całej rodzinie, by mogli wspólnie zrobić prezent, z którego będziesz zadowolony. 15 pomysłów na rowerowe podarunki. [więcej]

AKTUALNOŚCI
Rowerem do szkoły

Radni w Radomiu zdaje się rozumieją potrzeby cyklistów, wiedząc, że nie samymi ścieżkami stoi infrastruktura rowerowa. Ważne jest również to, gdzie możemy zostawić nasze dwa kółka poruszając się w mieście.

FASONY
W tym numerze jesienno-zimowe propozycje dla Pań od Endury. [więcej]

EKWIPUNEK
Kamienie milowe: Klein
Tym razem w wykopaliskach prawdziwy Święty Graal. Dla jednych kwintesencja górskiego klasyka, dla innych najlepsze co można powiesić na ścianie. Klein!

Klocki Merida Green Anti-Lock
ABS w rowerze? Przeczytajcie nasz test klocków do hamulców v-brake, które zostały zaprojektowane i wykonane, aby uniemożliwić blokowanie koła nawet podczas gwałtownego hamowania.

Kask Abus Urban I Winterkit
Doskonale wpisuje się w miejską estetykę. Na tyle dobrze, że w zalewie przedmiotów ładnych dostrzegli go specjaliści od wzornictwa przemysłowego i wyróżnili prestiżową nagrodą red dot design award. A jak my go oceniliśmy dowiecie się z testu. [więcej]

Błotniki Topeak Airfender
Po co komu dmuchane błotniki? Zastanawialiśmy się nad tym na tyle długo, że postanowiliśmy je sprawdzić w warunkach bojowych. Sprawdź czy nie odlecieliśmy. [więcej]

Amortyzator Marzocchi 55 Micro Air Ti
Co daje połączenie powietrza z tytanem? Nie wiecie? Nie martwcie się, my też nie wiedzieliśmy do czasu testu nowego Marzoka z linii 55 na rok 2010.

Hamulce Formula RX
Całkiem nowa propozycja na 2010 r. wykorzystująca jednak koncepcje i doświadczenia hamulców, jakie Formula wprowadziła w ostatnich kilku sezonach. Wyniki naszego testu w numerze.

ROWERY 2010
Cabron 5,75”: Yeti 575

Wątpiłem już w jego istnienie, choć jak przez mgłę przypominam sobie najbardziej kultowe z kultowych A.R.C. To musiało kiedyś wrócić, ten turkus, za którym wzdychało pół świata, jest tak charakterystyczny dla Yeti, jak słynny kolor Celeste od Bianchi.

Scott SUB 40
Miejska dżungla w której przetarcie się przez korki czy walka z komunikacją miejską zawsze sprawiały nam problem powoli idzie w zapomnienie, a z pomocą przychodzą nam szybkie rowery miejskie. Dają się one wyróżnić przede wszystkim swą urozmaiconą szatą graficzną jak i świetnie dobranym komponentą. Do tejże grupy należy właśnie testowany przez nas w aktualnym wydaniu Scott SUB 40. Rower miejski o nieco szosowym charakterze.

Konserwatysta: Kellys Slash
Slash to czterozawiasowiec, którego rama zapewnia 115 mm skoku tylnego koła. Prosta rura podsiodłowa pozwala na dowolne ustawienie wysokości siodła, choć w XCM nie jest to aż tak istotne jak w enduro. W którą stronę mu bliżej? Odpowiedź w teście.

Trek Elite 9.7
W ostatnich latach Trek wprowadził kilka całkiem nowych rozwiązań, zgodnie z którymi budowane są kompozytowe ramy. Tym razem rzuciliśmy okiem na ściganta Elite 9.7, w którym wykorzystano technologię TCT.

PRZYGODA
Nad Bystrzycą do Zawieprzyc: okolice Lublina
Pragnąc zaprezentować najbardziej aktualne trasy przygotowane dla rowerzystów przez wydawnictwo Pascal odwiedziliśmy Lublin i okolice tego pięknego miasta. Na przykładzie dwóch tras - jednej zamieszczonej w papierowym wydaniu bB oraz drugiej w internecie prezentujemy najcenniejsze krajobrazowo i historycznie zakątki tej części Polski. [więcej]  

Wilcze echa: Bieszczady
Po raz pierwszy zetknąłem się z nimi jakieś czternaście lat temu. Położone na krańcach Polski, owiane mrocznymi mitami i legendami, przyciągały jak magnes, rozpalały wyobraźnię… Otaczał i chyba w pewnym stopniu nadal otacza je nimb tajemniczości. Choć Bieszczady - najdziksze polskie góry przestały być już całkiem dzikie, nadal mają w sobie to coś, co odróżnia je od innych zakątków w kraju. Dlatego zawsze warto tu przyjechać. Tym razem zamierzamy dotrzeć na sam koniec bieszczadzkiego worka. [więcej]

Downhill w mieście Boga: Red Bull Desafi o no Morro
Wyobraźcie sobie Rio de Janeiro: śpiew, taniec, radość, tancerki wyginające śmiało ciało w rytmie latino... Tego nie zobaczycie na naszych łamach. Poznacie natomiast miejsce, gdzie w opinii wielu diabeł mówi dobranoc zanim dłonią przymknie oczy swej ofierze.

SPORT
Kobietka z licencją na zwyciężanie: Aleksandra Dawidowicz
W tym sezonie zdobyła wszystko, co tylko mogła. W swojej kategorii, do 23 lat, Aleksandra Dawidowicz z grupy CCC Polkowice nie ma sobie równych. Za jej sprawą jesteśmy potęgą w MTB. I to z nadzieją na świetlaną przyszłość.

13 tysięcy: sport amatorski w sezonie 2009 – raport
Polacy zaczęli jeździć na rowerach. To już nie jest paruset fanatyków, my mówimy o naprawdę dużej społeczności. Czubkiem tej góry lodowej jest grupa ludzi, którzy zdecydowali się sprawdzić w zawodach. Postanowiliśmy dowiedzieć się, czym jest rowerowy sport amatorski w Polsce na przykładzie sezonu 2009. [więcej]

PORADY 
Nie posmarujesz, nie pomasujesz...: przewodnik suplementacyjny - kosmetyki dla ciała
Listopad powinien być miesiącem spokoju, wyciszenia, ale i aktywnej regeneracji i odnowy biologicznej. W listopadowym numerze poruszyliśmy temat kosmetyków dla sportowców, aby pokazać Wam, jaki wybór oferuje polski rynek w tym temacie.

Haczyk przerzutki, czyli Piotr radzi
Według Piotra listopad to początek nowego roku - w rowerach. Tym razem o planowaniu przyszłorocznego sezonu, o wyborze dystansów i układaniu terminarza startów. [więcej] 

ŻYWIENIE
Pan Karp i jego zalety!: ryby mają głos
Gdyby ryby miały głos - zapewne wiele by nam powiedziały! Zwłaszcza to, że warto je jeść nie tylko od święta. Wigilijny karp powinien gościć częściej na naszych stołach a czemu? Zapraszamy do szybkiej lekturki! [więcej]

TRENING
Nie tylko siłownia: ćwiczenia siłowe
Ćwiczenia siłowe to obowiązkowy punkt planu treningowego podczas jesiennych i zimowych miesięcy. Jakie są ich zalety oraz jak ułożyć plan i jakie ćwiczenia wybrać dowiecie się z kolejnego odcinka treningu. [więcej]


Aktualny numer

Piszemy m.in.