Dział: Warsztat

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Resursy, czyli prewencyjna wymiana sprzętu

Bezpośrednią inspiracją tego artykułu były awarie, które przydarzyły się w ciągu ostatniego roku naszemu redakcyjnemu koledze Zbyszkowi Mossoczemu – jedna podczas Alta Via w Alpach Liguryjskich i później podczas Offroad Finmark rozgrywanego w najbardziej odludnej części Norwegii. Obie historie dobrze się skończyły, ale mogło być groźnie.

Czytaj więcej

Baribal bike - myślenicka jaskinia niedźwiedzia

“Sami najlepiej wiemy, że serwisowanie roweru może być przyjemne. Ale jeśli wolałbyś ten czas przeznaczyć na jazdę, rozumiemy to jeszcze lepiej!” mówi Sławek Kosek z Baribal bike - warsztatu specjalizującego się w serwisie zawieszeń i regulowanych sztyc oraz budowie i serwisie kół. O tym jak to się wszystko zaczęło, o filozofii firmy, dlaczego warsztat ma tak wąską specjalizację rozmawiamy ze Sławkiem - jego założycielem i głównymi rękami. 

Czytaj więcej

Nakładanie owijki

Owijka brudzi się, przeciera i przepaca. Warto ją wymienić co jakiś czas, bo nowa jest przyjemną odmianą. Jeśli lubisz miękkie i grube kierownice, możesz nawinąć taśmę gęściej niż proponuje to nasz ekspert, a cienkie owijki można nawinąć dwukrotnie. Są także specjalne poduszki żelowe, które można podłożyć i przykleić pod owijką dla poprawy komfortu.

Czytaj więcej

SRAM Force eTap AXS

W lutym SRAM zaprezentował nowe sterowane bezprzewodowo grupy osprzętu AXS. Pojawiły się nowe przerzutki, manetki, kasety, przednie zębatki, korby i łańcuch – jeden zestaw szosowy Red eTap AXS i dwie odmiany MTB: ścigancka Eagle X01 oraz ścieżkowo-endurowa Eagle XX1. W tej premierze była pewna asymetria – dwie różniące się ceną opcje terenowe i choć z różnymi wersjami hamulców i manetek, tylko jedna flagowa wersja szosowa za nie mniej niż 2800 Euro (typowa konfiguracja ponad 3500 EUR). SRAM nie czekał długo na rozszerzenie oferty szosowej i już teraz dodał do kolekcji bardziej ekonomiczną grupę szosową Force eTap AXS.

Czytaj więcej