Dział: Temat

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Charytatywne 500 km

Wśród nas jest ogrom pozytywnej energii. Wystarczy ją zgromadzić i nadać jej odpowiedni kierunek.

Czytaj więcej

Uphill Race Śnieżka i Bike Maraton razem z WOŚP

Do 30 stycznia trwa licytacja numerów startowych Bike Maraton i Uphill Race Śnieżka na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia odbędzie się finał tegorocznej Orkiestry.

Czytaj więcej

Wyjątkowe podziękowanie dla Honorowych Dawców Krwi, którzy dzielą się życiem!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia na tych, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Lasy Państwowe w ramach akcji „Choinka dla życia” przygotowały świąteczne, naturalne drzewka dla Honorowych Dawców Krwi.

Czytaj więcej

Podsumowanie Małopolska MTB Film Festival 2021

Małopolska MTB Film Festival to niewątpliwe najważniejsze wydarzenie kończące sezon rowerowy w Polsce. Impreza co roku skupia zainteresowanie szerokiego grona miłośników dwóch kółek, od wiernych fanów spod znaku downhill, przez cały czas powiększające się grono rowerzystów Enduro po zawodników MTB skaczących na dirtach.

Czytaj więcej

19. KRAKOWSKI FESTIWAL GÓRSKI - ruszyła sprzedaż karnetów

Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 4-5 grudnia. Równocześnie przez cały miesiąc (1-31 grudnia) dostępna będzie platforma online na playkrakow.com, na której pojawi się większość filmów biorących udział w dwóch festiwalowych konkursach, polskim i międzynarodowym, a także część prelekcji zaproszonych gości i warsztatów.

Czytaj więcej

Częstochowska FabrykaRowerów zmienia adres

Jeden z najciekawszych sklepów w Polsce zmienia lokal. Jak dowiedzieliśmy się od Wojtka Kluka - właściciela częstochowskiej FabrykiRowerów.com – nie doszacował on aż tak popularności rowerów i swojej firmy zlokalizowany przy ul. Słonimskiego 4. Sklep imitujący słynną czerwoną stodołę z Wisconsin, w jakiej zrodziła się marka Trek, rozwija się i potrzebuje jeszcze więcej przestrzeni.

Czytaj więcej

Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik

Właśnie ukazała się książka Arkadiusza Perina i Sławka Łukasika „Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik”.

Czytaj więcej

Gdzie kupić bikeBoard 1-2/2021?

Lista saloników prasowych Empik, gdzie dostarczamy bikeBoard:

Czytaj więcej

Od Naczelnego. Wydanie 1-2/2021

Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku kupiłem sobie rower. Był seryjny i modny, bo miał służyć do zadawania szyku. Okazało się, że potrzeby i priorytety związane z moim rowerem ewoluują w kierunku jazdy szybszej i bardziej ryzykownej. Wykorzystałem wszystkie możliwości ulepszenia go, po czym sprzedałem bez żalu.

Czytaj więcej

La co-vida loca*

COVID-19 dotknął wszystkich, chorych i zdrowych, przebieg bezobjawowy brzmi jak ironia, gdyż niemal każda branża, każda jednostka zmaga się ze skutkami pandemii – czy to na poziomie finansowym, czy organizacyjnym, czy w końcu psychicznym. Świat zwolnił i nie wie, co dalej.

Czytaj więcej

Kolarski e-sport – wyścigi w wirtualu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w 2017 roku uznał, że wyczynowe e-sporty można uważać za aktywność sportową, ale żeby zaakceptować ich miejsce wśród „prawdziwych sportów”, musi z nich zniknąć agresja, np. zabijanie przeciwników. Najszybciej uznania mogą się doczekać symulacje fizycznych sportów, jak FIFA czy NBA2K. MKOl zwraca też uwagę na konieczność istnienia globalnego ciała regulującego e-sporty, niezależnego od producentów gier.

Czytaj więcej

Cyclocross – magia zamarzniętego błota

Kolarstwo przełajowe jest ostatnio na fali. Jeszcze do niedawna spotkanie kolarza na przełajówce było rzadkością, a w zawodach startowała garstka zapaleńców. Niski prestiż, słaba frekwencja i obojętny stosunek ze strony Polskiego Związku Kolarskiego. Obecnie śmiało można powiedzieć, że stało się to modne – jazda na rowerze przełajowym nie musi oznaczać ścigania, w dużych miastach nietrudno zauważyć ludzi traktujących przełajówkę jako najlepszy środek codziennego transportu, prężne jest też środowisko amatorskich „ustawek”, a na samych zawodach częściej można zauważyć nazwiska na co dzień wybierające szosę czy MTB. 

Czytaj więcej