Dział: Poradnik kupującego

Jak wybrać rower, na co zwrócić uwagę, za co warto zapłacić więcej i gdzie kupić. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym dziale. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wybrać przeciwdeszczową kurtkę MTB

Trafiona kurtka MTB jest jak najlepszy przyjaciel – zostaje z Tobą na lata i choćby przewijały się inne, gdy otwierasz szafę, od razu wiesz, którą wybierzesz. Za które cechy kocha się kurtki, a za jakie się je skreśla, co sprawia, że jesteśmy skłonni zapłacić więcej – zebraliśmy nasze doświadczenia i spisaliśmy wszystkie ważne funkcje kurtek MTB do ciężkich zadań, by ułatwić Ci wybór. Podążaj za checklistą, a z pewnością uda Ci się zawęzić swój wybór do naprawdę niewielkiej liczby modeli i w końcu wybrać faworyta.

Czytaj więcej

Jak wybrać fulla XC racing

Czas, kiedy na trasach XC niepodzielnie królowały hardtaile, wyraźnie mija. Niska masa i ogólnie pojmowana zwartość konstrukcji, przekładająca się na wyższą sprawność i manewrowość, coraz częściej przegrywają z przewagą, jaką zapewnia pełne zawieszenie na zjazdach i najtrudniejszych odcinkach, w które obfitują współczesne trasy XCO. Postęp technologiczny sprawia, że efektywność fulli XC stale rośnie i przewagi hardtaili stają się coraz mniej odczuwalne, szczególnie dla amatorów, którzy bardziej niż zawodowcy doceniają także komfort jazdy.

Czytaj więcej

Jak wybrać rękawiczki z długimi palcami

Nosić rękawiczki czy nie nosić? Krótkie szosowe czy z długimi palcami? Rękawiczki to lepszy chwyt, ochrona w czasie jazdy i podczas kontrolowanej lub niekontrolowanej ewakuacji z roweru, to również ochrona przed chłodem, amortyzacja wstrząsów i mniejsze zmęczenie dłoni.

Czytaj więcej

Jak wybrać rower all-mountain ze wspomaganiem

O charakterze roweru MTB decyduje umiejętne połączenie możliwości zawieszenia z właściwą geometrią ramy. Naszym zdaniem wpływ geometrii jest nawet istotniejszy. Rowery, których skok oscyluje wokół wartości 150 mm nazywane często all-mountain projektowane są z myślą o uniwersalnej sprawności poruszania się w terenie górskim. I chociaż widoczna jest w nich przewaga cech mających wpływ na wzrost kontroli i efektywności na zjazdach, to rowery te powinny umożliwiać także sprawne podjeżdżanie w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z wyciągu a wspomaganie elektryczne poszerza znacznie te możliwości. Mimo pozornego podobieństwa poszczególni przedstawiciele gatunku bardzo różnią się od siebie i to pod wieloma względami.

Czytaj więcej

Jak wybrać kask fullface dla dziecka

Zacznę od wyświechtanego frazesu, że nie ma nic piękniejszego dla ojców (i dla matek pewnie też) niż dzielenie z potomstwem wspólnej pasji. Pół biedy, gdy Twoim ulubionym zajęciem w czasie wolnym są szachy, wędkowanie albo badminton. Gorzej, gdy jesteś fanem niezbyt spokojnej jazdy na rowerze i prędzej czy później ku rozpaczy babci oraz dziadka zaczniesz namawiać do tego złego również swoje dziecko.

Czytaj więcej

Co wybrać: Stal, Aluminium, Carbon

Powyższy ciąg wyznacza zmianę popularności, jaką cieszyły się w ostatnich kilku dekadach poszczególne materiały do budowy ram rowerowych. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w gravelingu mogą ze sobą konkurować jak równy z równym.

Czytaj więcej

Jak wybrać rower MTB dla dziecka

Dzieciaki wyrastają nie tylko z ubrań, ale również z butów. Wyrastają również z rowerów. Tym razem wraz z moim 7-letnim synem Arturem przetestowałem dla Was rowery na kołach o wielkości 20”.

Czytaj więcej