Dział: Felieton

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Im prostszy rower, tym emocje większe

Przy okazji udziału w Paris-Roubaix Challenge – amatorskim gran fondo poprowadzonym trasą Piekła Północy, a następnie kibicując właściwym wyścigom, miałem okazję poobserwować i pomyśleć o różnicach w podejściu pro i amatorów do sprzętu.

Czytaj więcej

Mistrzostwa świata listonoszy

Gdyby kolarstwo polegało na jeżdżeniu na rowerze, to każdy listonosz byłby mistrzem świata. Znacie to powiedzenie. Kolarstwo to podporządkowanie życia ściganiu się na rowerze. Kropka. 

Czytaj więcej

Biało-zielony luty

Jest takie czeskie kolarskie przysłowie, które mówi, że biały luty wzmacnia nogi*; znaczy to mniej więcej tyle, że ci, którzy mieli zimą motywację, prawdopodobnie wygrają z tymi, którzy jej wtedy nie mieli. Proste. Idealne przysłowie dla trenerów. Masz leniwych podopiecznych, rzucasz im takie hasło, a oni zaczynają patrzeć spode łba na kolegów i potajemnie wymykają się na zimowe treningi, dodatkowo ukrywając statystyki na Stravie, żeby wiosną zasiać grozę na pierwszym lokalnym XC.

Czytaj więcej

Od redakcji #6/2022

Cały ubiegły rok świętowaliśmy ćwierćwiecze „bikeBoardu”. W wielu artykułach trąbiliśmy o wydarzeniach, które miały miejsce w początkowej fazie istnienia naszego miesięcznika, ale jeden z elementów historii MTB pozostał nieodkryty, choć wielokrotnie o tym rozmawialiśmy z jego twórcą, współpracując na różnych płaszczyznach. Wreszcie przyszedł czas, żeby zaprezentować niebagatelny skarb, polski wkład w rozwój współczesnego kolarstwa górskiego.

Czytaj więcej

Od redakcji #5/2022

Drogi Maćku,

Dziękuję, że wczoraj towarzyszyłeś mi w telewizji podczas nagrania programu o tym, jak dobrze jest jeździć po Krakowie i okolicach rowerem, by wespół w zespół żądz rowerowych moc móc wzmóc. Dzisiaj sobie to obejrzałem i powiem Ci szczerze – spieprzyliśmy.

Czytaj więcej