Magazyn bikeBoard to jedyny w Polsce periodyk dla rowerzystów. Ukazuje się on nieprzerwanie od 1996 roku, co czyni go czasopismem z najdłuższą historią na rynku i wiernym gronem czytelników. Na kartach bikeBoardu przedstawiamy aktualności z branży, testy sprzętu i odzieży, rady treningowe, najlepsze trasy oraz relacje z wypraw rowerowych.
W najnowszym numerze omawiamy:
W najnowszym numerze prezentujemy zestawienie rowerów HT za 4000 zł. Omawiamy następujące modele: Cube Attention SL, Fuji Nevada 1.1 29 GT Avalanche Expert, Merida Big.Nine 500, Specialized Rockhopper Expert oraz Trek X-Caliber 8. Są to rowery uniwersalne, sprawdzające się w turystyce na terenach górskich oraz w użytkowaniu przez początkującego maratończyka. Z całego zestawienia model marki Trek oraz Specialized zapewniają dobrą sportową pozycję, z kolei model Spec jest nieco ograniczony pod względem sportowym przez swój ciężar. Model Merida Big.Nine 500 wypadł dobrze na tle konkurencji m.in. pod względem masy, czy osprzętu. GT Avalanche Expert świetnie sprawdzi się w wyjątkowych warunkach, Fuji Nevada wyróżnia zrównoważona geometria, a Cube Attention SL to sprzęt turystyczny. Zapoznaj się z naszym zestawieniem, by poznać więcej szczegółów.
W rubryce „Rower” przedstawiamy wrażenia z jazdy na m.in. modelu Romet Mustang 29 1 oraz rowerze Giant Reign 1. Pierwszy z nich został przedstawiony przez Kubę Chryczyka. Rower ten występuje w trzech rozmiarach i był dla nas testowany przez osoby o różnym wzroście, co wpływa na charakterystykę jazdy. Co więcej, Romet Mustang 29 1 okazał się efektywnym pojazdem na płaskim terenie pozwalającym na szybkie rozpędzenie. Więcej szczegółów znajdziesz wewnątrz numeru. Z kolei Giant Reign 1 został opisany przez Szymona Janika, który opisuje go jako dobrze sprawdzający się model wyścigowy z dopracowanymi detalami. Sięgnij po najnowszy numer „bikeBoardu” i zdobądź sprawdzone informacje o interesującym Cię sprzęcie.
Każdy, kto stawia na dynamiczne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, powinien zaopatrzyć się w odpowiednio dobraną bieliznę termoaktywną. Jej zadaniem jest wchłanianie potu z powierzchni skóry, a następnie odprowadzanie go do kolejnych warstw odzieży, co nie ma miejsca w przypadku bawełny, która jedynie magazynuje wilgoć. Bielizna termoaktywna może być wykonana ze sztucznego lub naturalnego materiału, przy czym każda wersja ma swoje wady i zalety. W związku z tym przedstawiamy kilka najlepszych naszym zdaniem modeli.
Sprawdź również nasz poradnik maratończyka, w którym opisujemy tydzień między wyścigami, dzień po dniu. Wojciech Halejak przedstawia przygotowania do swojego Bike Maratonu w Miękini. Jego poradnik maratończyka skierowany jest głównie do zawodowców, jednak również amatorzy znajdą w nim przydatne porady. Serdecznie zachęcamy do lektury!