Magazyn bikeBoard to jedyny w Polsce periodyk dla rowerzystów. Ukazuje się on nieprzerwanie od 1996 roku, co czyni go czasopismem z najdłuższą historią na rynku i wiernym gronem czytelników. Na kartach bikeBoardu przedstawiamy aktualności z branży, testy sprzętu i odzieży, rady treningowe, najlepsze trasy oraz relacje z wypraw rowerowych.
W najnowszym numerze omawiamy:
W dziale „Rower” przedstawiamy naszym czytelnikom ścigacze za kwotę jedenastu tysięcy – Canyon Exceed CF SL 6.9 Pro Race, Cube Reaction GTC Eagle oraz Specialized Epic Hardtail Comp Carbon World Cup. W tej samej rubryce polecamy rowery idealne na maratony, wśród których znajduje się Orbea Alma M50 charakteryzująca się zrównoważoną geometrią o uniwersalnym charakterze, sprawdzająca się na długich dystansach. Obok modelu Orbea Alma M50, przedstawiamy m.in. Fuji SLM 29 2.5, Giant XTC Advanced 29 2 LTD czy Merida Big.Nine 4000. W niniejszym numerze znajduje się także opis roweru KTM Scarp 29 Prestige 12S XX1 autorstwa Kuby Chryczyka. Model ten wymusza sportową pozycję, a jego komponenty to wysoka jakość, która sprawdzi się nawet w prestiżowych zawodach. Zachęcamy zatem do bliższego przyjrzenia się KTM Scarp 29 Prestige 12S XX1.
W bieżącym numerze poświęciliśmy również miejsce opisowi siodła Selle Italia SLR Lady Flow dostosowanego specjalnie do kobiecych potrzeb. Jest ono szczególnie wygodne dopiero przy zajęciu agresywnej i sportowej pozycji, co warto mieć na uwadze podczas jego użytkowania. Co więcej, siodełka Selle Italia SLR Lady Flow wykonywane są ze skóry naturalnej powlekanej mikrofibrą, co czyni je odpornymi np. na świeże błoto. Więcej szczegółów na jego temat przedstawia Paulina Trofimiec.
Zachęcamy także do zapoznania się z opisem komputera rowerowego Bryton Rider 530. Piotr Kisielewski wskazuje, że jest to model klasyczny, w którym znajduje się wbudowany odbiornik GPS. To urządzenie średniej wielkości o monochromatycznym i niedotykowym ekranie. Komputer rowerowy wskazuje, a także zapisuje dane dotyczące czasu, dystansu, prędkości, wysokości i tempa, tętna oraz kadencji.
Polecamy zapoznanie się z artykułem pt. „Rowerzysta w ruchu drogowym”, w którym skupiamy się na nowelizacji przepisów oraz wprowadzeniu standardów europejskich. Omawiamy także nowości dotyczące poruszania się rowerzystów w ruchu drogowym. Jest to druga część artykułu na ten temat, dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się także z jego pierwszą częścią.