Autor: Marcin Pałka

Tasman: absolwent krakowskiego AWF-u, nauczyciel wychowania fizycznego i miłośnik wszelkich sportów, w szczególności ekstremalnych. Organizator wyjazdów, instruktor snowboardu, globetrotter. Najbardziej lubi spędzać czas w górach, z kumplami lub rodzinką, najchętniej realizując swoje pasje. Czynny zawodnik enduro, śmiga na rowerku Santa Cruz Nomad. Na co dzień stara się przekazać swoje pasje synowi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bikefest Kalnica 2023

Co robiliście w pierwszy weekend czerwca? Wszędzie było pełno imprez z okazji Dnia Dziecka, a, jak wiadomo, „rowerowe dzieci” bawią się nieco inaczej. My wybraliśmy się do naszych sąsiadów Słowaków na największe święto rowerowe, które odbywa się regularnie w tym kraju: Birell Bikefest w Kalnicy.

Czytaj więcej

Trans Madeira 2022

To były dziwne dwa lata. Nawet rower i rywalizacja na nim stały się nieoczywiste, powściągliwe. Motywacja zdechła, każdy plan pobrzmiewał echem szyderczego rechotu losu: zawody odwoływane przed sezonem lub w ostatniej chwili, pomieszany kalendarz i wszechobecne ograniczenia w przemieszczaniu się przesiały listę organizowanych wyścigów. A nam bardzo chciało się ścigać.

Czytaj więcej

Ściąga z Red Bull Rampage 2021

Już nie możesz się doczekać październikowej relacji z Rampage’a? Gdzie będziesz śledził(-a) zmagania riderów – w knajpie z ekipą czy w domu przy kompie? A może nie wiesz, o co chodzi i czego dotyczy to całe zamieszanie? Dobrze trafiłeś(-aś)! Po przeczytaniu tego artykułu posiądziesz wiedzę tajemną, dostępną dotąd tylko dla garstki wiernych. No dobra – to nie takie proste, ale będziesz wiedział(-a) przynajmniej, czym się różni barspin od tailwhipa i dlaczego ta impreza ściąga co roku przed ekrany miliony widzów.

Czytaj więcej

Ściąga z tricków Red Bull Rampage

Red Bull Rampage już 15 października! Gdzie będziesz śledził zmagania riderów - w knajpie z ekipą czy w domu przy kompie?

Czytaj więcej

Sławek Łukasik 4. w szwajcarskiej edycji EWS

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, to nasz as - Sławek Łukasik znów zagościł w pierwszej dziesiątce Enduro World Series.

Czytaj więcej

Złoty Qualifier Enduro World Series w Bielsku-Białej

O Enduro World Series zapewne słyszał każdy zawodnik, który bierze udział w tej formie rywalizacji, jednak tego, że w Polsce odbędzie się złota runda kwalifikacji EWS raczej mało kto się spodziewał. A jednak! Dzięki inicjatywie ekipy Enduro Trails mogliśmy w miniony weekend pościgać się na światowym poziomie. 

Czytaj więcej

Birell Bikefest Covid Edition- Kalnica 2020

Rok 2020 jest ciężki dla wszystkich, a w szczególności dla zawodników - odwołane lub przesunięte zawody, zmiana kalendarza treningowego i wszechobecna niepewność. Nie inaczej było w wypadku Festiwalu Rowerowego w słowackiej Kalnicy, który pierwotnie miał się odbyć w maju i być jednym z większych eventów w tej części Europy.

Czytaj więcej

Birell Bikefest – Kalnica 2019

W dniach 23–25 maja do słowackiej Kalnicy przyjechało kilkanaście tysięcy miłośników dwóch kółek, by wziąć udział w kolejnej już edycji zawodów Birell Bikefest. Organizatorzy zadbali, żeby uczestnicy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Ponad 1500 zawodników rywalizowało w 10 dyscyplinach, wśród których znalazły się rzadko oglądane: dual pumptrack, slopestyle czy XC eliminator, ale także dobrze znane enduro, downhill i maraton.

Czytaj więcej