W najbliższą sobotę ekipa MTB Hostel & Rowerowe Podhale poprowadzą otwarty trening przed ostatnią edycją Kellys Enduro, która zostanie rozegrana 21 września w ramach zakopiańskiego festiwalu Joy Ride Open. Warto wpaść i poznać urokliwe OS’y prosto z Podhala!

Zawody Kellys Enduro rozgrywane są w ramach cyklu zawodów Joy Ride Open, który miał już swoje edycje w Kluszkowcach oraz Zawoi. Ekipa Enduro Trails, która zajmuje się przygotowaniem tras udowodniła w poprzednich edycjach, że enduro to przede wszystkim wszechstronność. 109 zawodników i 6 zawodniczek pokonywało wąskie leśne single, strumyki, strome bandy, dropy i wszystko, co tylko natura dała. Tajemnicą owiany jest wygląd OS’ów podczas ostatniej edycji Kellys Enduro na Harendzie. Wiadomo jednak, że jeden z odcinków będzie prowadzić przez „single na butorowym”, o których więcej przeczytacie na Rowerowympodhalu.eu . W lasach Zakopanego o pierwsze miejsce w kategorii generalnej kobiet powalczy Agnieszka Szor i Maria Grzybowska, które mają obecnie po jednym zwycięstwie. W Mastersach zdecydowanie prowadzi Romek Kwaśny, który z oponą czy bez zawsze jedzie po zwycięstwo (edycję w Zawoi wygrał jadąc na samej rafce). W kategorii Elita o wygraną oraz rower Kellys SWAG 50 powalczy Mariusz Bryja i Arkadiusz Perin. Mariusz, jako lokalny rider na pytanie jak się przygotować do edycji w Zakopanem podpowiada „jak znam te tereny to będą prawdopodobnie single w lesie po ściółce, korzenie, błoto. Żeby dobrze pojechać po takich trasach trzeba dobrze zaznajomić się z trasą i dobrać odpowiednie ciśnienie w oponach”. Krótko mówiąc, żeby zaliczyć udany start warto wpaść do Zakopanego w sobotę, sprawdzić trasę, obejrzeć finały DH, wpaść na afterparty i zaliczyć udany start w niedzielę.

Otwarte treningi!
Dla wszystkich osób, które zastanawiają się czy poradzą sobie w zawodach lub po prostu chcą poznać nowe OS’y w najbliższą sobotę (13.09) MTB Hostel i Rowerowe Podhale zorganizują otwarty trening. O godzinie 10:00 pod dolną stacją stoku Harenda w Zakopanem zainteresowani spotkają się z ekipą MTB Hostel oraz Rowerowe Podhale. Wspólnie wyjadą na szczyt stoku i ruszą w stronę Butorowego Wierchu. Po drodze poznają OS'y na jakich zostaną rozegrane niedzielne zawody. Trening oczywiście jest darmowy, a jedyny koszt jaki trzeba ponieść to wyjazd wyciągiem (5 zł). Nawet jeżeli nie chcecie startować w zawodach, to zdecydowanie warto wybrać się na ten trening i poznać najbardziej urokliwe miejsca Podhala!

Zapisz się!
Zapisy na Kellys Enduro trwają online do 16 września na stronie sport-timing.pl. Warto zapisać się również na stronę wydarzenia Joy Ride Open www.facebook.com/events/546783792066741 lub stronę wydarzenia Treningów www.facebook.com/events/545622162233378/ – to tam będą się pojawiać wszystkie „hot newsy”.

Dodano: 2014-09-10

Autor: Źródło: Joy Ride

Tagi: enduro

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Nowości 2019

Raport z Pucharu Świata XC

Specialized Stumpjumper Expert 29
NS Bikes Snabb 29 Plus 2
Marin Rift Zone 1 29
Trek Full Stache 8
Cannondale Synapse Carbon Disc Red eTap