Sport

27 czerwca 2019

VI Pasłęcki MTB Maraton - relacja

0 54

15 czerwca 2019 r. w Pasłęku wystartowała szósta już edycja maratonu MTB, którego organizatorem był Team Mustang Pasłęk. Na starcie stanęło 185 zawodniczek i zawodników, jednak nie wszystkim było dane ukończyć ten wymagający wyścig.

Start i meta ulokowane były przy pasłęckim zamku, zaś zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse MINI 24 km i MEGA 46 km. Około 2 km runda wokół starego miasta rozciągnęła peleton, a po tym wjazd na pierwszy singiel. Kolejny odcinek trasy to leśne ścieżki i szutry. Od 15 km trzeba było wykazać się techniką, bo na zawodników czekały kolejne, wymagające single, sztywne podjazdy i 150 finisz po bruku, pod górę przez XIV wieczną bramę. Pierwsza trójka dystansu MEGA to: Mariusz Gil – EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM, Tomasz Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK oraz Grzegorz Czetyrko – CENTRUM ROWEROWE OLSZTYN TEAM. Wśród kobiet triumfowała Izabela Kamińska – IM LOGISTICS RAFBIKE CYCLING TEAM przed Anną Ostrowską – T4B TEAM oraz Katarzyną Laskowską – FINISHER.PL.

Dystans MINI wygrał Sławomir Pituch – TA KO TEAM przed Bartoszem Grędzińskim – KROSS STAFF TEAM oraz Marcinem Marchlewskim – KOMOBIKE SCOTT . Najszybszą kobietą była Ania Kołatka – CR...