Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Bianchi Oltre XR4 Super Record

0 31

Bianchi od ponad wieku tworzy kulturę i historię kolarstwa, a dla kolarzy liczą się emocje, jakie wywołuje logo na ramie. Świadomość potęgi tradycji jest jak espresso przed wyruszeniem na Stelvio. Bianchi jednak to nie zramolałe wełniane koszulki, tylko marka, która odważnie stosuje innowacyjne technologie. 

Na Oltre XR4 już jeździliśmy, a opis pierwszego kontaktu znajdziecie w bB#9/2016. Tym razem wreszcie mogliśmy poszerzyć listę testerów oraz poddać go naszym badaniom laboratoryjnym.  

Jest stworzony dla wyczynowych kolarzy. Zapewnia minimalny opór czołowy i efektywne napędzanie, ale żeby w pełni cieszyć się osiągami Oltre, trzeba być gibkim i zdeterminowanym do utrzymania pozycji. Potęguje to płaska pozioma część zintegrowanego kokpitu FSA. Poprowadzono ją po łuku, dodatkowo klamki Campy mają uchwyt agresywnie ułożony ku dołowi. Kokpit ma małą głębokość (125 mm), co skłania do korzystania z dolnego chwytu, zresztą trzymając kierownicę za poziomą powierzchnię, dłonie są nienaturalnie wygięte powodując dyskom...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy