W sprzedaży od 10 maja

Poczta
Dzień dobry wszystkim. Jawor z tej strony gazety. Przedstawiam się tak bezceremonialnie, bo... bo podobno mam najszerszą klatę w Redakcji i mam na nią przyjąć, co następuje. No cóż... Daliśmy ciała...

Zakupy Murphy'ego
Zakupy nawet te przemyślane w najdrobniejszych szczegółach mogą skończyć się nie po naszej myśli. Gdy okazuje się, że nabyty przez Ciebie sprzęt ulegnie uszkodzeniu, jest niekompletny lub niezgodny z specyfikacją nie załamuj rąk. Jako klient masz sporo możliwości wyjścia z tej sytuacji obronna ręką, musisz tylko znać swoje prawa. Prawa i obowiązki bo to nie jest gra do jednej bramki, sprzedawca też nie musi zgadzać się na wszystko. O wszystkich zasadach regulujących te relacje przeczytacie w poniższym tekście.

RrrrOAM
Ten film jest to najbardziej oczekiwana produkcja tego sezonu, którą swoimi nazwiskami firmują najlepsi riderzy świata.

Żyj kolorowo
Bądź inny! Wyróżniaj się z tłumu! Pokaż całemu światu, że masz osobowość! Prezentacja "nietypowych" koszulek.

Telewizja kłamie!
W każdym razie kiedyś kłamała. Dzisiaj mówią, że bywa tendencyjna. Człowieku, nie daj się zmanipulować! Zrób sobie własną. Prezentacja "czadowych" okularów.

Dylematy
Lekkie i trwałe. Dwie najważniejsze cechy każdego rowerowego komponentu. Najważniejsze, ale zarazem wzajemnie wykluczające się. Dwa pojęcia, jeden duży dylemat. Co ważniejsze?!

Nowości Sea Otter 2007
Carbonowe Maestro, szosowaa grupa SRAM, nowe widelce Manitou i inne

Bomber Test. Test amortyzatora Marzocchi Marathon Race
To odszczepieniec, super widelec do XC, ale znacznie cięższy i bardziej skomplikowany w obsłudze od konkurencyjnych. Czerwony Marathon Test vel. Race miał pecha. Na stanie mieliśmy w tym samym czasie nowiutkie R7, SID WC...

Krok do przodu. Prezentacja widelca Pace RC31
W dzisiejszych czasach carbonowy widelec w rowerze szosowym to standard, ale model do roweru górskiego to rzadkość. Dlatego zainteresowała nas propozycja angielskiego Pace - RC31 sztywny widelec wykonany z kompozytu który pozwala odchudzić wyczynową maszynę do XC o kolejne 0.5 kg !!!

Hydromechanika. Hydrauliczny hamulec szczękowy Magura HS33 vs v-brake Shimano XTR
Które z hamulców lepiej wybrać? Tradycyjne v-brake, czy hydrauliczne Magura HS33? Z jednej strony mechaniczny zestaw jest lżejszy, no ale hydraulika powinna być mocniejsza i niewrażliwa na zatarcie linki. W tym teście porównujemy oba systemy i przedstawiany wady i zalety obu rozwiązań, aby ułatwić Wam podjęcie decyzji.

Szef. Test kasku Uvex Sport Boss RS
Kiedyś powtarzaliśmy do znudzenia, że kupując kask należy go przymierzyć. Jednak hełmy znacznie się poprawiły.

Jak wielbłąd. Test małych plecaków z bukłakami
Alpaka, gwanako, lama, wigoń, baktrian i dromader - oto rodzina wielbłądowatych w komplecie, lecz tylko dwa ostatnie gatunki posiadają charakterystyczne garby Camelbak Classic, Deuter Hydro Lite 2.0 oraz Hydrapak R.S.D. - to "garby" dla kolarza.

Sign of the Kross. Test Kross Sign FR2
Na ten test czekali wszyscy młodzi freeriderzy. Sign FR już samą swoją obecnością w tegorocznej kolekcji firmy Kross wywołał spore poruszenie w grawitacyjnym światku rowerzystów. Jaki jest nowy "polski" full do freeride'u? Czego można się po nim spodziewać? Do czego nadaje się najlepiej? Uwierzcie na słowo, mieliśmy pełne ręce roboty, żeby to wszystko dla Was sprawdzić. Efekty zapisaliśmy jak zawsze bardzo skrupulatnie, a było o czym pisać... Tego testu nie możecie przegapić!

Lokomotywa sprzedaży. Test najlepiej sprzedających się rowerów MTB
Lokomotywa sprzedaży - tym mianem zwykło określać się modele, po które klienci sięgają najchętniej. W tym numerze postanowiliśmy przetestować właśnie takie rowery. Krótka ankieta wśród firm dystrybutorów rowerów wyznaczyła nam przedział cenowy i ... na starcie testu stanęło 7 rowerów. Jakie? Zapraszamy do lektury testu.

Czarno na białym. Test carbonowych hardtail'i
Carbonowe komponenty wśród bikerów budzą podziw. Ramy z włókien węglowych są wręcz przedmiotem pożądania. Dlatego w trosce przed zazdrosnymi spojrzeniami postanowiliśmy ukryć je głęboko w... w kopalni. Test rowerów: Giant XTC Composite, Merida Carbon Team, Trek Elite 9.9, Wheeler Eagle Carbon i ramy Magnum Evo XXX.

Hymn. Giant Anthem 1
Anthem, czyli hymn. Tak został nazwany nowy wyczynowy rower do XC spod znaku Gianta. Jest następcą legendarnego już NRS-a. Czy zawieszenie Maestro zyska równie dużo zwolenników jak NRS? Czas pokaże. My staraliśmy się sprawdzić, czy działa równie dobrze jak w pozostałych rowerach Gianta.

Nowa twarz starych gór. Sudety
Przed nami kolejny sezon i zupełnie nowy cykl maratonów "MTB-TOUR". W miejscach, które być może już znacie, ale z pewnością odkryjecie je na nowo. A ci z Was, którzy przyjadą tutaj po raz pierwszy, na pewno w nie powrócą. Dla genialnych tras, dla niezwykłych widoków i fantastycznego klimatu.

Akademia stosowania gipsu. Ponidzie
Zaczęło się od tego, że zobaczyłem okładkę mapy. Ponidzie. Nazwa otworzyła furtkę do wspomnień. Do jakichś starych tęsknych piosenek o pięknym i spokojnym kawałku świata, w którym czas płynie leniwie jak rzeka wśród zielonych łąk. Pomyślałem wtedy - co mi szkodzi? Pojechałem i odkryłem krainę jak z dziecięcych lat! Pełną wielgachnych, cudownych kałuż, po których jeździ się z zadartymi nogami! A piękną, jak dawne ilustracje do bajek...

Smak i zapach pomarańczy. Hiszpania
Mama Forresta Gumpa mawiała, że życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo, na jaką się trafi. Do słownika złotych myśli dopisaliśmy w majowym numerze bB kolejną: HISZPANIA JEST JAK POMARAŃCZA. Na zewnątrz skórka: pachnąca i piękna - kusi, przyciąga wzrok i potrafi zatrzymać. Ale tylko do chwili, w której posmakuje się środka. My posmakowaliśmy... I zapraszamy Was do Hiszpanii prawdziwej. Gorącej, suchej, pięknej i cichej. Hiszpanii Don Kichota i Maurów.

BABA RADZI - Podjazdy
Trzeci odcinek "baba radzi" poświęcony jest technice podjeżdżania. Temat powinien być już dobrze znany, bo przewijał się niejednokrotnie. Ale jest to bardzo ważny element jazdy na rowerze, a na pewno najważniejszy jeśli chodzi o rozgrywanie zawodów. Na podjeździe można zarówno najwięcej zyskać i jak i stracić. Przeczytajcie a potem trenujcie jak najwięcej podjazdów.

NOWA SZKOŁA - 3
W kolejnym odcineku znajdziecie szereg wskazówek ułatwiających naukę i doskonalenie trików wykorzystujących rotację kierownicy. Jednym słowem na tapetę wzięliśmy X-up'y i Barspiny. W tekście, o tradycyjnej już dla tego cyklu dirtowo-streetowej oprawie, jak zawsze doszukacie się też kilku wskazówek technicznych. Nie piszemy tu wszakże tylko o tym co i jak robić podczas nauki trików, ale także radzimy jak najlepiej dopasować do nich rower i jego konfigurację.

Śniadanie mistrzów. Sportowa dieta
Ciągła pogoń za nowinkami, jak i zawzięta walka o klienta firm produkujących suplementy dla sportowców, spowodowała, że na rynku znajduje się obecnie cała masa różnych preparatów. Niektóre z nich są skuteczne jedynie na reklamach. Dlatego w tym artykule zaproponujemy kilka sprawdzonych preparatów pod kątem kolarstwa, które pomogą wam jeździć szybciej, jak i znacznie skrócą czas potrzebny na regenerację.

Podskakiwacze
Wiosna - stopniały kupy śniegu, zostały tylko kupy, dziewczyny zrzuciły futra, a na ulice wylegli rowerzyści. Dawniej te okoliczności mnie cieszyły. Ostatnio - przestały powiem więcej szlak mnie trafia. Dlaczego? Wszystko za sprawą pewnych osobników grasujących w centrach wszystkich większych miast. O kim mowa? Przeczytajcie w felietonie.
Aktualny numer

Piszemy m.in.

Szosówki szybkie i wygodne

Poradnik maratończyka

Regionalny koloryt rywalizacji

Bielizna aktywna